Księga Labiryntu

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liberinto
978-83-10-11280-4
księga, labirynt, carlo frabetti

Księga Labiryntu jest pełna zasadzek i fałszywych dróg, które wydają się słuszne. W tej książce to ty decydujesz o losach bohaterów. Dobrze się więc zastanów, bo określasz też swoją przyszłość. Postanawiając, co powinien uczynić sprawiedliwy król czy królewna szukająca męża, dowiesz się wiele o samym sobie. A poza tym... nie przejmuj się, jeśli zamienisz się w żółwia! Czy masz odwagę wejść do...

Czy masz odwagę wejść do środka?

[opis wydawcy]

Ewa-Książkówka | 2011-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Jakiś czas temu zaintrygowała mnie pewna książka. Książka, której opis właściwie nic o niej nie mówi po za tym, że jest inna niż wszystkie i że czytając ją, jesteśmy kowalem biegu wydarzeń w niej zawartych jak i własnego losu, który staje się jej częścią.
No dobrze, ale gdzie zarys fabuły zapytacie i w ogóle to o co chodzi?

Identyczne pytania stawiałam sobie nim do moich rąk trafiła „Księga labiryntu”. Gdy już w nie wpadła, moim oczom ukazała się niewielkich rozmiarów książeczka w twardej oprawie.
Na pierwszych stronach nie przywitał mnie żaden wstęp czy choćby spis postaci tu występujących. Pojawiła się za to maksyma Sokratesa:

„Lepiej jest znosić krzywdę, niż ją wyrządzać.

Jeśli sądzisz, że maksyma jest słuszna, przejdź na stronę 8.
Jeśli uważasz, że jest niesłuszna, przejdź na stronę 9.”*

Chwila zadumy i pomyślunku…okraszona lekkim uśmiechem na twarzy…i już byłam w komnacie króla, którego decyzje przyszło mi oceniać. Jego wybór stał się moim i tak wylądowałam na jasno...

Michał | 2014-06-16

Tyle lat czekałem, żeby przeczytać tę książkę, ponieważ znajomi byli zafascynowani. Jednak jestem totalnie zawiedziony. Spodziewałem się faktycznie jakiegoś szału (i rzeczywiście na początku było ciekawie), ale im dalej tym gorzej i nudniej. Rozumiem przesłanie, ale zdecydowanie zostało przekazane w dość dziecinny sposób, pewnie osoby czytające mnie rozumieją. Poza tym mam wrażenie, że pojawiły się tam błędy (może to tłumaczenie), albo to naprawdę ja nie umiem liczyć liter w jednym wyrazie.

Średnio polecam. Można przeczytać jedynie z ciekawości.

Opal | 2010-10-08

Nigdy więcej nie spotkałam się z książką tak oryginalną, zaskakującą i zamykającą w swoich stronicach duszę. Czasem, gdy zbłądziłam w labiryncie słów, dniami i nocami próbowałam wydostać się z pułapki. Przeczytanie tej książki to nie tylko przewracanie stron i śledzenie losów bohaterów. W opowieści, gdzie sam jesteś sobie kowalem losu, wszystko może się zdarzyć.
Polecam, gorąco polecam, chociażby dla sprawdzenia swej błyskotliwości i inteligencji, bo te cechy będą niezbędne do przetrwania.

Animi | 2013-05-10
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone, 2013
Przeczytana: 08 maja 2013

"Przyjrzyj się sobie. Skup uwagę na własnym ciele, niedoskonałym i śmiertelnym. Zwierciadło śmierci jest także zwierciadłem życia, a twojemu skromnemu ciału fizycznemu odpowiada umysł o nieograniczonych możliwościach."
Czy te możliwości poznałam? Może nie do końca. Ale zaczynam wierzyć, że trochę się do nich przybliżyłam.

"Księga labiryntu" to niewątpliwie książka, od której trudno się oderwać. Każdy kolejny wybór czy zagadka aż proszą się, by je przeczytać i rozwiązać.
Pomysł jest raczej niespotykany i zaciekawia nawet bez zaglądania do środka. Liberynt - opowieść, w której samemu ustala się bieg zdarzeń. Brzmi obiecująco.
I chyba właśnie z tego powodu czuję lekkie rozczarowanie. Zapowiadało się obiecująco, a potoczyło nijako.
Wszystko, co przeczytam, miało ponoć zmienić mój umysł, myślenie i sprawić, bym poczuła się jak w baśni, poznając przy tym własną osobowość. Nic takiego nie zauważyłam. Jedyne, co się sprawdziło, to wstęp, że nie będę w stanie książki zamknąć i zapomnieć o...

Zuziuchna | 2010-11-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2009

Z książką styknełam się kompletnie przypadkowo, przyjaciółka dostała ją od koleżanki na urodziny. Siedząc w trójkę, z jeszcze jedna przyjaciółką, zaczełysmy ją przeglądać- o czym własciwie jest. I niesamowicie nas zaintrygowała. Wiec zaczelyśmy ją czytać na głos, znalazłysmy sie w innym swiecie. Nie mogłysmy przestac, idąc ulicą nadal czytałysmy.
To nie ksiązką z fabułą od deski do deski, tutaj nasze decyzje wpływają na to ,gdzie nas ta historia poprowadzi. Musimy podejmowac decyzje, rozwiazywac zagadki ,a od naszej odpowiedzi zalezy los historii.
Daje do myslenia, ciekawi i sprawia, ze trudno ją odłozyc na miejce.
Polecam zdecydowanie!

Rasia | 2013-07-05
Przeczytana: 23 stycznia 2012

To była pierwsza taka ksiązka, na którą się natknęłam. Pomysł zdawał mi się bardzo ciekawy. Trochę przypominało mi to grę planszową. Wolę jednak tradycyjne ksiązki. Ta jednak była ciekawym doświadczeniem. Niektóre zagadki były naprawdę skomplikowane. Szkoda tylko, że bez czytania nowej książki, można było się natknąć na rozwiązania, wypisane przez resztę czytelników, co też zabrało mi trochę tego smaku co do ksiązki.

Książka, która w tajemniczy sposób wciąga do siebie i nie chce wyjść z głowy. Zawiera mnóstwo zagadek, ale także pozwala poznać samego siebie. Nawet jeśli prawie rzuca się książką, czując, że trafiło się na drogę bez wyjścia - warto kontynuować podróż wgłąb Liberyntu, Świata Niedotykalnego, samego siebie...

Ciasteczko17 | 2014-08-15

Po prostu uwielbiam ją, nie można się od niej oderwać. Pierwszy raz czytałam tak wspaniale napisaną książkę. Wszystko zależy od naszego wyboru jak dalej potoczą się losy w tej powieści. Porusza serca i naszą wyobraźnie. Polecam ją!!!

Roue | 2013-01-12
Przeczytana: 05 maja 2013

Kilka słów ode mnie:

Książkę skończyłam po godzinie czy dwóch. Lektura ta miała 192 strony (z czego połowę przeczytałam, gdyż reszta to słowa skierowane do innego czytelnika), więc naturalnie przeczytałam ją w bardzo szybkim tempie.

Do książki zachęciła mnie koleżanka, która sama czytała tę książkę. Mówiła, że jest warta przeczytania, że jest świetna, że to wspaniała przygoda... Więc gdy na książkę natknęłam się w bibliotece, nie mogłam się powstrzymać.
"Księga Labiryntu" to książka, której się nie zapomina. Dzięki niej spojrzałam inaczej na świat, umiałam dostrzec niektóre wartości. Słowem, piękna opowieść.

Pomysł:

Według mnie tylko niezwykle pomysłowy człowiek mógł wymyślić taką książkę. By to wszystko ułożyć, zaplanować, autor musiał mieć niesamowitą wyobraźnię.
Książka, oprócz wielu sekretów, skrywała pułapki w których kryły się ogry, czarownice czy skrzaty. Czytając tę lekturę przypomniało mi się dzieciństwo!
Autor przedstawił również dziwne, jedyne w swoim rodzaju...

Kasia | 2011-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2011

...ciężko ocenić, ciężko. Zgadzam się z innymi recenzjami, że jest to książka z gatunku tych, przy których się siada i nie odchodzi, dokąd się jej nie pożre w całości. Dlatego te spędzone przy niej dwie godziny uważam za ważne i ciekawe w moim życiu czytelniczym. Zastanawiam się jednak, czy faktycznie, jak to usiłuje mi bez przerwy podczas lektury wmówić autor, muszę dokonać takich a nie innych wyborów żeby stać się w pełni zintegrowaną jako osoba? Książka podsuwa konkretne rozwiązania moralne ale skierowane są do osób, które dopiero tej moralności się uczą, albo mają ją rozwiniętą dopiero nieznacznie. W realnym życiu nie ma tak, że jest czarno albo biało, a pomimo, że ta książka usiłuje mi dać do zrozumienia, że nie jest czarno biało, wszystko tam jest czarno białe. Jeśli pójdę nie tam, gdzie życzy sobie autor, będę musiała wracać i pokonać tę samą drogę od nowa. Skoro już autor podejmuje się tak trudnego dzieła, powinien przeprowadzić ułudę do końca - dać mi do zrozumienia przy...