Morze Prawd

Wydawnictwo: Czytelnik
Mare delle verità
manuskrypt, wirusolog,
shayer

Lorenzo Telmari, mieszkający samotnie w wiejskim domu w Apeninach, jedzie do Rzymu na pogrzeb ojca, słynnego wirusologa, i wplątany zostaje w tajemniczą sprawę manuskryptu nieżyjącego już afrykańskiego kardynała Ndionge, który swoje dzieło - dotyczące problemów przeludnienia i głodu - zostawił na przechowanie ojcu bohatera. Walka o manuskrypt, o zdobycie którego zabiegają bliżej nieokreślone siły polityczne reprezentowane przez Fabia, cynicznego brata Lorenza, i międzynarodowa organizacja ekologiczna Stopwach, pociąga za sobą liczne ofiary i zmusza Lorenza do opowiedzenia się po jednej ze stron, ze wszystkimi konsekwencjami tego wyboru.

źródło opisu: empik.pl

źródło okładki: empik.lp

allison | 2017-05-16
Przeczytana: 16 maja 2017

Powieść spod znaku "o wszystkim i o niczym".

Zapowiada się ciekawie, ale potem akcja - zamiast się rozwijać - strasznie się ślimaczy, wiele scen wydaje się napisanych na siłę, podobnie rzecz ma się z dialogami.
Zakończenie rozczarowuje.

Dałam trzy gwiazdki jedynie za początek oraz w miarę interesująco pokazane relacje między braćmi, którzy spotykają się po śmierci ojca. Każdy z nich żyje inaczej, ma inne priorytety, więc trudno znaleźć im nić porozumienia.
To właściwie jedyny motyw, który naprawdę mnie zaciekawił w tej powieści.

Tania | 2014-06-24
Przeczytana: 25 listopada 2009
Zuela | 2013-06-10

Dziwna książka,zakończenie ....sama nie wiem,co napisać.Próba opublikowania manuskryptu kardynała zmarłego na aids nawołującego kościół do nie potępiania użuwania zabezpieczeń przy seksie.Ni to książka obyczajowa,ni to sensacyjna....jak dla mnie-totalna strata czasu na czytanie

GoSiUnIaaa113 | 2015-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Męczyłam się z tą pozycją ponad miesiąc..
Pomysł na powieść był naprawdę bardzo przyzwoity, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że na miarę Browna: śmierć znanego wirusologa, ojca głównego bohatera, pociąga za sobą odkrycie historii pewnego memoriału.. Ale wykonanie - słabe. Akcja rozwija się bardzo powoli, nie ma konkretnego i mocnego zakończenia, jakby autorowi zabrakło pomysłu na dokończenie dzieła.
Jednym słowem - spodziewałam się dużo więcej po tej historii.

Wiesia | 2011-03-31

Bardzo dobra książka