Niedoskonały cud

Okładka książki Niedoskonały cud Andrea De Carlo
Okładka książki Niedoskonały cud
Andrea De Carlo Wydawnictwo: Bukowy Las Seria: Kochaj i gotuj literatura obyczajowa, romans
Kochaj i gotuj
L’Imperfetta meraviglia
Bukowy Las
2017-09-13
2017-09-13
Katarzyna Skórska
miłość włochy muzyka lody gotowanie jedzenie

Książka o niczym, była sobie lodziarka, mająca się poddać in vitro ze swoją partnerką i był trochę starszy rockman, znudzony sławą i bogactwem... I te żenujące ostatnie akapity.

Strasznie opornie czytało mi się tą książkę. Wgl mnie nie wciągała opisana historia, a wręcz irytowało mnie ciągłe powtarzanie imienia i nazwiska bohaterów. Jakby nie można było napisać samego imienia. Po przeczytaniu stu stron nic kompletnie ciekawego się nie wydarzyło i miałam ochotę odłożyć tę książkę, i jej nie kończyć. No ale.. Mam takie założenie, że nie odkładam książki dopóki nie przeczytam (zdarzyło mi się chyba to tylko raz). Ale zdecydowanie drugi raz bym po nią nie sięgnęła.

Strasznie długo męczyła mnie ta pozycja. Leżała na półce i domagała się przeczytania, jednak chęci było mało.
Poznajemy rockmena, który zatracił się w swojej sławie i gdzieś poza blaskiem fleszy zagubił swoje własne
"ja" i niepozorną wytwórczynię lodów, która tylko robiąc lody czuje się na miejscu. Spotkanie tej dwójki i niesłychanie wybuchający żar jest tylko kwestią czasu.
Niewątpliwym plusem jest bogactwo poetyckich opisów wyrobu lodów czy tworzenia piosenki, ale nadal to wciąż za mało na dobrą książkę, ewentualnie ekranizację.

Otóż... Mamy "emerytowanego" rockmana ,który lada dzień ma wziąć ślub z bardzo energiczna ,młoda kobieta ,pełna pasji i pomysłów. Uwielbia ona przepych i medialność. On z kolei ,nigdy nie zapuszcza korzeni , jest introwertykiem . Swoją drogą autor zabawnie przedstawia nam jak bohater wręcz chowa się przed gośćmi i swoją partnerką.
Milena ,miłośniczka lodów, perfekcjonistka ,która czuje się obco w mieście ,domu a partnerka jej tego nie ułatwia . Kiedy w końcu stają przed decyzją in vitro bohaterka czuje się przyparta do muru .
Pewnego dnia te dwa odmienne światy się spotykają i choć nie uderza ich grom z jasnego nieba ,to czytają sobie w myślach i nie potrafią o sobie zapomnieć . Szukają pretekstu na spotkanie ,jednak czy będą razem ,wśród tych wszystkich zobowiązań i podjetych wcześniej decyzji ?
Zdecydowanie warto sprawdzić, autor przybrał lekka formę treści ,pełna humoru ,może zbyt pełna niepotrzebnych postaci .Romantyzm w pełnej włoskiej klasie ,wśród pięknego krajobrazu , pięknych piosenek i wyjątkowych lodow .

Milena ,miłośniczka lodów, perfekcjonistka...

Nudna.Nie polecam.

Nudna.Nie polecam.

Patrząc na opis z tyłu książki, spodziewałam się fajnej powieści obyczajowej. Niestety książka okazała się kompletną klapą. Jest po prostu o niczym. Akcja dzieje się w baaardzo powolnym tempie, opisy różnych zbędnych rzeczy autor mógł zastąpić rozwojem akcji. Bardzo słaba.

Przyjemna i romantyczna książka. Jest bardzo intensywna , sugestywna oraz bogata w błyskotliwe refleksję na temat kolei ludzkiego losu. Naprawdę piękna i romantyczna miłosna powieść. Jestem bardzo zachwycony.
Polecam

Polecam

Brak akcji. Zawiodłam się bardzo i byłam znudzona podczas czytania. Zachowanie bohaterów - absurdalne. Dwa słowa: nie polecam.

bardzo długie, niekiedy niepotrzebne opisy sytuacji, rozwinięcie akcji dopiero po 2/3 książki, strasznie długo i opornie się ją czytało, jestem zawiedziona

Czasami nie potrzebne długie opisy sytuacji ale ogólnie dość taka płytka. Nie połączyłam się bardzo z tą książką. UWAGA PODCZAS CZYTANIA NAJLEPIEJ MIEĆ LODY OBOK

• 2017
  • Moi mali książęta :)