Lubimyczytać.pl to:

wydawnictwo
Egmont
typ
papier
6.43 (175 ocen i 9 opinii)

Opis książki

Kontynuacja bestsellerowej serii o magicznym świecie, który istnieje tuż obok nas. Tym razem akcja powieści przenosi się na słoneczną Florydę. Główni bohaterowie to Nick, jego przyrodnia siostra Laurie i starszy brat Julian. Są też znane z poprzednich części elfy, chochliki i inne niezwykłe stworzenia. I tym razem nie zabraknie tajemnic i mrożących krew w żyłach wydarzeń. Pozdrowienia z FLORYDY: Myślicie, że jest tu fajnie? Pomyłka! Z początku było nawet nieźle, ale potem trafiła mi się przybrana siostra, okropny dziwoląg. Przywiozła ze sobą wielką, głupią książkę o istotach fantastycznych. Twierdziła, że naprawdę można je spotkać. Nie uwierzyłem jej i to był błąd. Teraz te paskudztwa są wszędzie. WSZęDZIE! I nie odejdą, dopóki im nie pomożemy! Niech to licho!

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont, 2008

źródło okładki: www.egmont.pl

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Wiórek | 2010-06-09

Tak samo dobre jak poprzednie... Magiczne i ciekawe...

deslie | 2011-02-06

kocham wszystkie tomy ale jednak pierwsze pięć książek jest lepszych niż ciąg dalszy, mimo wszystko i tak wciąga!

Ania | 2011-04-19

Ciekawe. Polecam!

DaiHelsing | 2010-06-07
Przeczytana: 22 kwietnia 2008

Powrót Jareda, mojego ulubionego bohatera. Starszego i bardziej uroczo chłopięcego. Nadal magicznie.

Allie | 2010-08-02

książka jest super ale nie jest lepsza od pierwszych pięciu części polecam

Ichiro | 2013-04-11

Seria troszeczkę gorsza od poprzednich książek, ale wciąż świetna :)

Damian | 2011-06-22
Przeczytana: 25 czerwca 2011

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie Jared...

Paula | 2011-01-27

Troszkę gorsze niż reszta ale i tak lubię.

Tomari | 2011-01-11

Kalendarium literackie
  • Sven Hassel
    97. rocznica
    urodzin
    Porta głosi teorię, że lądują one w obozie koncentracyjnym dla wszy, w którym naukowcy próbują wyhodować specjalną aryjską wesz, dość inteligentną, by podnieść przednią nóżkę w nazistowskim pozdrowieniu, gdyby przypadkiem przechodził tam Adolf
  • Antoni Libera
    65. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Katarzyna Rygiel
    39. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    94. rocznica
  • Jerzy Andrzejewski
    31. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    25. rocznica
    śmierci
    Śniło mi się tej nocy, że znowu byłam w Manderley.
  • Jonasz Kofta
    26. rocznica
    Żeby coś się zdarzyło Żeby mogło się zdarzyć I zjawiła się miłość Trzeba marzyć
  • James Graham Ballard
    5. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcji i możliwych do wyobrażenia alternatyw. Można go porównać do naukowca, który (...) natrafia nagle na nie zbadany teren czy temat. Może jedynie wysuwać rozmaite hipotezy i konfrontować je z faktami.
  • Ladislav Klíma
    86. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • George Gordon Byron
    190. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Tadeusz Rittner
    93. rocznica