Niewidzialny Przyjaciel

Tłumaczenie: Barbara Górecka
Wydawnictwo: Egmont Polska
The Invisible Friend
978-83-237-1805-5

Szary Artur to duch, ale nie taki, który zawodzi po nocach i potrząsa łańcuchami. Jest szarawy, trochę rozmazany i nie do końca pasuje do tajemniczego Świata Duchów. Pewnego deszczowego popołudnia, gdy przygnębiony Szary Artur rozmyśla nad tym, że życie jest niesprawiedliwe, z oddali dociera do niego dokładnie taka sama emocja. Duch wyrusza na poszukiwanie jej źródła i w ten sposób znajduje dom Tomka na ulicy Bakłażanowej. Tomek jest zwyczajnym chłopcem o brązowych włosach i oczach, który ma zupełnie zwyczajnych rodziców. Jednak koledzy w szkole mają o Tomku inne zdanie. Chłopiec do nich nie pasuje. Wszyscy przezywają go Świrusem. Gdy Szary Artur wyczuwa, że Tomek jest nieszczęśliwy, uświadamia sobie, że obaj są do siebie podobni. Szary Artur także sądzi, że nie pasuje do innych duchów. Postanawia zostać Niewidzialnym Przyjacielem Tomka i zaradzić jego kłopotom. Wkrótce nadarza się ku temu niezwykła okazja; Szary Artur ratuje Tomka z opresji!

Wspaniale mieć takiego prawdziwego przyjaciela jak Szarego Artura, uratuje z opresji, można liczyć na jego pomoc i wsparcie, dlatego Złoty Tomek takiego odnalazł, który zawsze jemu pomógł, podnosił na duchu i był przy nim, gdy go potrzebował taki przyjaciel to skarb bezcenny.
Przyjemna, ciepła książka przyjemnie się mi czytało!!!

Kyou | 2012-11-10
Przeczytana: 08 listopada 2012

Kiedy miałam dwanaście lat, książka...

Bardzo ciekawa książka. Przyjemnie się ją czyta. Polecam ;'P

czytaniemiaga.blogspot.com

Vertila | 2014-05-10
Przeczytana: 2011 rok

Szczerze... Przeczytałam ją w gimnazjum. Szukając w bibliotece nowych książek przypadkowo na nią natrafiłam. I muszę przyznać że bardzo mi się spodobała. Artur jest fajny, a fabuła jest opisana w tzreciej osobie, chociaż trzyma się głównie ducha. Ma wiele zabawnych momentów i nawiązań do znanych książek. Pokazuje co znaczy prawdziwa przyjaźń.
Aha a tytuł przypomniał mi się teraz tak nagle :).

Shadow Hunter | 2014-08-13
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Jedna z najlepszych książek Louisa Arnolda. Po tym co przeczytałam mam zamiar poszukać jego innych książek, a mam nadzieję, że ma ich dużo. Tego autora przeczytałam dwie książki, czyli szczególnie za mało.

Kanakuji | 2013-08-20

Bardzo ciekawa, interesująca i po prostu fajna książka. Przyznam, że na początku zastanawiałam się czy jej nie przestać czytać ale potem na szczęście akcja się rozkręciła.

747Milka | 2012-07-11
Przeczytana: 2011 rok

Wolno rozwijająca się akcja sprawiła że książka po prostu jest nudna.

Dauphin | 2015-02-25
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Fajnie mieć takiego przyjaciela, który zawsze jest przy tobie.

Porządna książka dziecięco-młodzieżowa

Czarny_smok | 2016-10-13