W pogoni za Vermeerem

Wydawnictwo: Egmont Polska
Chasing Vermeer

Pewnej ciepłej październikowej nocy doręczono w tej samej dzilenicy Chicago trzy przesyłki. Okrąglutki, pomarańczowy księżyc wypłynął właśnie na niebo nad jeziorem Michigan. W każdym miejscu ktoś zadzwonił do drzwi i zostawił na progu kopertę. Wszyscy adresaci zobaczyli już tylko opustoszałą ulicę. Treść listu dotyczyła zbrodni sprzed kilku stuleci...

wiejskifilozof | 2016-05-12

Dziewczyna z Perłą,kojarzycie ten obraz ? Ja tak.
Książka,typowa młodzieżówka bardzo mnie urzekła.Bo,nie jest infantylna i napisana jest bardzo miłym i mądrym językiem.
Akcja toczy się w Chicago.Chłopak i Dziewczyna lat 12,szukają zaginionego obrazu.
A ile przygód przeżyją przy tym.
Może są na świecie lepsze młodzieżówki.
Ale ta mi się bardzo podoba.

Swego czasu moja ulubiona książka. No i dzięki niej pokochałam Vermeera, co z kolei doprowadziło mnie do Berlina (w poszukiwaniu jego obrazów) i do szóstki z plastyki. ;) Godna polecenia.

Klakier | 2011-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2011

Takiej wspaniałej i innej książki nie...

...czytałem od bardzo dawna

kama5 | 2011-07-08
Na półkach: Przeczytane, Z innej beczki
Przeczytana: 01 lipca 2011

Bardzo ciekawa książka. Opowiada jak dwójka młodych dzieci szuka prawdy o słynnym malarzu vermeerze i szuka jego skardzionego działa.

Angelika Borucka | 2010-06-03
Przeczytana: 2009 rok

przecudowna książka! czytałam ją dwa razy już i cały czas mi mało.

PurpleBird | 2012-10-02
Przeczytana: 29 września 2012

Super książka kryminalna i przygodowa, mówiąca o spostrzegawczości młodych ludzi i o zdolności zjednoczenia się i rozwiązanie zagadki kryminalne gnębiącej już parę stuleci.

Ania | 2011-05-02
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane