W pogoni za Vermeerem

Wydawnictwo: Egmont Polska
Chasing Vermeer

Pewnej ciepłej październikowej nocy doręczono w tej samej dzilenicy Chicago trzy przesyłki. Okrąglutki, pomarańczowy księżyc wypłynął właśnie na niebo nad jeziorem Michigan. W każdym miejscu ktoś zadzwonił do drzwi i zostawił na progu kopertę. Wszyscy adresaci zobaczyli już tylko opustoszałą ulicę. Treść listu dotyczyła zbrodni sprzed kilku stuleci...

wiejskifilozof | 2016-05-12

Dziewczyna z Perłą,kojarzycie ten obraz ? Ja tak.
Książka,typowa młodzieżówka bardzo mnie urzekła.Bo,nie jest infantylna i napisana jest bardzo miłym i mądrym językiem.
Akcja toczy się w Chicago.Chłopak i Dziewczyna lat 12,szukają zaginionego obrazu.
A ile przygód przeżyją przy tym.
Może są na świecie lepsze młodzieżówki.
Ale ta mi się bardzo podoba.

Świetna powieść dla młodzieży. Czyta się bardzo szybko. Ciekawa fabuła, liczne zwroty akcji. Tajemnica zaginionego obrazu Vermeera do rozwiązania przez dwójkę ponadprzeciętnie inteligentnych i ciekawskich nastolatków. Przygoda. Niebezpieczeństwo. Zagadka. To wszystko sprawiło, że książkę przeczytałam jednym tchem. Ilustracje w książce to kolejny plus powieści. Styl autora prosty, przystępny język to wszystko sprawia, że opowieść wciąga bez reszty. Czytelnik wraz z bohaterami przeżywa niesamowite przygody i śledząc bieg wydarzeń z zapartym tchem. Jednym słowem rewelacja. Polecam.

Swego czasu moja ulubiona książka. No i dzięki niej pokochałam Vermeera, co z kolei doprowadziło mnie do Berlina (w poszukiwaniu jego obrazów) i do szóstki z plastyki. ;) Godna polecenia.

Klakier | 2011-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2011

Takiej wspaniałej i innej książki nie...

...czytałem od bardzo dawna

kama5 | 2011-07-08
Na półkach: Przeczytane, Z innej beczki
Przeczytana: 01 lipca 2011

Bardzo ciekawa książka. Opowiada jak dwójka młodych dzieci szuka prawdy o słynnym malarzu vermeerze i szuka jego skardzionego działa.

Angelika Borucka | 2010-06-03
Przeczytana: 2009 rok

przecudowna książka! czytałam ją dwa razy już i cały czas mi mało.

PurpleBird | 2012-10-02
Przeczytana: 29 września 2012

Super książka kryminalna i przygodowa, mówiąca o spostrzegawczości młodych ludzi i o zdolności zjednoczenia się i rozwiązanie zagadki kryminalne gnębiącej już parę stuleci.

Ania | 2011-05-02
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane