Odnaleziony

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Cykl: Złodziej magii (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
The Magic Thief - Found
złodzej, czarodzej, magia
Kasia

Ostatnia część trylogii „Złodziej magii” Sarah Prineas, fantastyczna, zabawna i wzruszająca podróż do świata czarodziejów i złodziejaszków. Nigdy nie odwracaj się plecami do smoka – tę naukę Conn dopiero będzie musiał sobie przyswoić! Byłemu złodziejaszkowi i uczniowi czarodzieja Nevery’ego, udało się wreszcie powrócić z wygnania. Przynajmniej teoretycznie... Niestety, pozbawiony locus...

Nigdy nie odwracaj się plecami do smoka – tę naukę Conn dopiero będzie musiał sobie przyswoić! Byłemu złodziejaszkowi i uczniowi czarodzieja Nevery’ego, udało się wreszcie powrócić z wygnania. Przynajmniej teoretycznie... Niestety, pozbawiony locus magicalicus, Conn nie jest w stanie stawić czoła kolejnemu zagrożeniu i musi wyruszyć na poszukiwanie magicznego kamienia akurat wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny miastu. Tym razem desperacka wyprawa zawiedzie go dalej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać, aż do mitycznej krainy smoków. Które podobno nie istnieją... I w jakiś sposób połączone są z żywą magią Wellmet.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-jaguar.pl

Ada112 | 2014-04-26
Na półkach: Kocham, Przeczytane
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

Trzecia część z serii o przygodach Conna, w której młody czarodziej wyrusza na poszukiwanie swojego kolejnego locusa magicalicusa. Po kilku dniach drogi w towarzystwie Rowan i Argenta, Conna porywa ognisty smok, który zanosi go do jaskini pełnej magicznych kamieni. Połowa książki opowiada o pobycie chłopca w jaskini, która okazała się smokiem. Gdy w końcu znajduje swój kamień, zjada go smok Pip. Conn wraca do Wellmet gdzie staje do pojedynku ze złą magią Arhionvarem. Łączy obie magie z miastem, a w efekcie traci pamięć, którą potem odzyskuje dzięki Pipowi. Może wydawać się to nieco zagmatwane, ale po przeczytaniu wszystko powinno się wyjaśnić. W książce jest dużo nawiązań do poprzednich części więc łatwo załapać o co chodzi. Napisana z myślą dla młodszych czytelników, ale i tak chętnie ją czytałam. Niektóre informacje są zapisane kodem, co z pewnością podoba się dziesięciolatkom. Mnie trochę denerwowało. Mimo wszystko warto przeczytać. Serdecznie polecam każdemu.

Purple_Vision | 2014-05-17
Przeczytana: 04 maja 2014

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

Conn nadal poszukuje nowego locusa magicalicusa i mimo wielu przeciwności jest pewien, że w końcu uda mu się go znaleźć. Temu chłopcu zdecydowanie nie brakuje przygód – przyciąga kłopoty niczym magnes. Ucieka z więzienia, zostaje wygnany z miasta, a gdy wyrusza w drogę spotyka smoka… I to niejednego, chociaż od długiego już czasu utrzymuje się, że wyginęły. Magia miasta Wellmet kolejny raz upomina się o pomoc chłopca, ale także Arhionvar ma wobec niego swoje plany. Czy małoletniemu złodziejaszkowi uda się uratować magię, przyjaciół i samego siebie?

Specyficzny humor, urocze komentarze Conna i pełna magii wartka akcja – to są rzeczy, które w tej serii uwielbiam! Zapomniałabym jeszcze o jednym – zaskoczeniu. Autorka z jednej strony prowadzi prostą narrację, tworzy niezbyt zawiłą akcję, a jednak wciągającą i wielokrotnie nieprzewidywalną. Do tego powieść urozmaicona jest przyjemnymi dla oka szkicami czy wyróżnionymi graficznie...

michnar3 | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Bardzo mi się książka podobała. Dałem 7, ponieważ fabuła bardzo prosta, a i czasami coś co wydaje się świetnym tematem do pociągnięcia w tej książce jakoś tak niknie. Ale książka bardzo dobra, fajnie i bardzo szybko się tę książkę czyta.

Martinus | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Książki

Dobre zakończenie trylogii, czytało się szybko i przyjemnie.Książka jednak kierowana dla młodszych czytalników.

arwen_livTyler | 2013-05-15

Rewelacyjne zakończenie sagi. Szybka akcja, mnóstwo magicznych pomysłów - okazuje się, że smoki to nie tylko jaszczury ziejące ogniem.... Będzie mi brakowało Conna, Nevery'ego, Ro, Beneta... Jedne z najbardziej sympatycznych postaci w mojej czytelniczej karierze. No i jak żyć bez opiekuńczej magii Wellmet, otulającrj podczas chwil spędzonej z ta książką?

Czarodziejka | 2014-07-08

Nie będę się zbytnio rozpisywać. Trzecia część jest najlepsza z tej dosyć przeciętnej trylogii. Ale wiadomo, mogło być lepiej.

Ania | 2013-01-29
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Sssssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mordechaj | 2012-08-03

Ostatni tom Złodzieja Magii w którym Connwaer odnajduje gniazdo smoka.

Zuza | 2012-07-16

Szybko czytająca się trylogia poprzez jej duże litery!

Kara | 2012-11-06
Przeczytana: luty 2012