Testament Thubana

Tłumaczenie: Anna Gogolin
Cykl: Dziedziczka smoka (tom 1)
Wydawnictwo: Videograf II
L’eredità di Thuban
smoki, smok
Camille

Bohaterką powieści jest 13-letnia wychowanka domu dziecka, która dowiaduje się, że nosi w sobie geny potężnego smoka Thubana. Adoptowana przez tajemniczego profesora dziewczynka musi podjąć dzieło swego przodka i stoczyć walkę z jego odwiecznym wrogiem Nidhoggrem, Strażnikiem Ciemności, który zagraża królestwu natury.

Abbelusia | 2017-05-28

Super książka!
Bardzo szybko się czyta, cały czas coś się dzieje. Bardzo polubiłam jedną z głównych bohaterów Sofię, która jest bojaźliwa, ale w potrzebie odnajdzie w sobie wielką odwagę. Fajne akcje, ciekawe momenty. Wyobraźnia zaraz zaczyna działać.
Gorąco polecam

Gadyuka | 2016-12-24
Przeczytana: 20 grudnia 2016

Książka Lici Troisi "Dziedziczka Smoka. Tom I. Testament Thubana" to opowieść o losach nastoletniej Sofii, która mieszka w sierocińcu po tym, jak jej rodzice zginęli w wypadku. W momencie, gdy dziewczynka, znudzona rutyną i bez nadziei na odejście z tego ponurego miejsca, do domu dziecka przychodzi tajemniczy profesor Schlafen, który twierdzi, iż znał ojca Sofii i obiecał mu ją odnaleźć przed śmiercią i się nią zaopiekować. Nastolatka trafia do potężnej i starej willi nieopodal jeziora i niedługo potem dowiaduje się, że mieszka w niej najpotężniejszy smok, jaki kiedykolwiek istniał - Thuban. Zamieszkał on kiedyś w jej przodku, Lungu, kiedy umierał, pokonany przez wywerna, Nidhoggra. Teraz pieczęć, którą nałożył na wywerna Thuban zaczyna się rozpadać i całemu światu grozi niebezpieczeństwo. Profesor odnajduje kolejnego potomka smoków, Lidję, która razem z Sofią szkoli się, by pokonać czyhające zło.
Brzmi trochę jak dobra fantastyka dla dzieci? Chyba nią jest. Jest pisana dość...

wera090904 | 2016-02-15

Idealna fantasy!!!

April | 2015-11-08
Przeczytana: 05 marca 2015

Lubię smoki, więc sięgnęłam po tę pozycję kiedy tylko wysłuchałam się na jej temat niezliczonych ochów i achów ze strony koleżanki. Książkę pożyczyłam od niej i muszę stwierdzić, że dobrze postąpiłam, ponieważ nie zachwyciła mnie tak bardzo, jak się tego spodziewałam.

Bardzo przewidywalna, lekko irytująca główna bohaterka oraz lekko naciągana fabuła spowodowały, że książka dłużyła mi się niemiłosiernie i ledwo ją skończyłam.

Na pewno spodoba się osobom czytającym w szczególności fantastykę, jednak do mnie nie przemówiła i nie zamierzam się brać za kontynuację.

Gabryśka | 2015-09-19
Przeczytana: 07 września 2015

Książka opowiada o 13-letniej Sofii, która dowiaduje się, że nosi w sobie duszę smoka Thubana. Wraz z przyjaciółką Lidią musi pokonać złego wywerna i jego sługi, by uratować świat przed wiecznym złem.

PolkaPati | 2015-08-24
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Uwielbiam przeróżne książki o smokach, do tej powieści nakłoniła mnie okładka która przyciąga wzrok. Jednak po pierwszych stronach nastało wielkie rozczarowanie i zawód. Książka jest tak nudna że bez drzemania nad nią nie było szans by ją przeczytać. Ale udało się ! Przeczytałam ją ale strasznie sie przy niej znudziłam i na pewno nie sięgnę po kolejne jej części. I jeszcze jest strasznie chaotycznie napisana...
Szkoda czasu na nią ale to tylko moja opinia komuś może sie spodobać :-D

Hersus | 2015-04-08
Przeczytana: styczeń 2015

Licia Troisi znana jest chyba większości osób, które notorycznie zaczytują się w fantastyce. Wielką popularność w Polsce jak i na świecie zawdzięcza niesamowitej potrójnej trylogii, której akcja dzieje się w Świecie Wynurzonym. Pisałem o tych książkach już nie raz i na pewno kilka recenzji jeszcze napiszę. Ostatnio postanowiłem zabrać się za kolejne jej dzieło skierowane dla trochę młodszych czytelników. „Testament Thubana” to pierwszy tom nowej serii zatytułowanej „Dziedziczka smoka”. Zastanawiacie się pewnie, co o niej myślę. Prawda? O tym przekonacie się za chwilę, najpierw trochę fabuły.

Sofia ma trzynaście lat i powoli traci nadzieję na to, że przybędzie ktoś by zabrać ją z sierocińca. Jest to wiek, w którym o adopcję jest naprawdę trudno. Pewnego dnia staje się jednak cud. U drzwi domu dziecka pojawia się nieznajomy staruszek, który pragnie ją przygarnąć. Co ciekawe, zna podobno również jej ojca. Fakt ten jednak nie cieszy jej tak jak powinien. Nie wie, że tysiące lat temu...

Dziewanna | 2014-12-04

Bardzo lubię tą powieść, dzięki niej zrodziła się we mnie miłość do smoków.

Wilcza | 2014-11-12
Na półkach: Przeczytane, Smoki

Książka raczej przyjemna, bohaterowie całkiem fajni, chociaż muszę przyznać, że niektóre fragmenty wydają mi się nieco nudne. Podoba mi się przedstawienie smoków i tych, którzy noszą w sobie ich dziedzictwo. Warto przeczytać.