Odnaleziony

Okładka książki Odnaleziony Sarah Prineas
Okładka książki Odnaleziony
Sarah Prineas Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Złodziej magii (tom 3) fantasy, science fiction
Złodziej magii (tom 3)
The Magic Thief - Found
Jaguar
2011-04-18
2011-04-18
Ewa Bobocińska
złodzej czarodzej magia

Ostatnia część trylogii i przygód glownego bohatera. W tej części historii pojawiają się nowe postacie i wyzwania. Bohater znów odważnie stawia czoło wyzwaniom podaczas gdy inni magowie ignorują zagrożenie. Autorka stworzył bardzo ciekawą postać. Bohater robi to co uważa za słuszne i nie zwraca uwagi na to jak wiele może stracić. To ciekawa historia dla młodszych fanów fantasy.

Dobre zakończenie trylogii, czytało się szybko i przyjemnie.Książka jednak kierowana dla młodszych czytalników.

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

Conn nadal poszukuje nowego locusa magicalicusa i mimo wielu przeciwności jest pewien, że w końcu uda mu się go znaleźć. Temu chłopcu zdecydowanie nie brakuje przygód – przyciąga kłopoty niczym magnes. Ucieka z więzienia, zostaje wygnany z miasta, a gdy wyrusza w drogę spotyka smoka… I to niejednego, chociaż od długiego już czasu utrzymuje się, że wyginęły. Magia miasta Wellmet kolejny raz upomina się o pomoc chłopca, ale także Arhionvar ma wobec niego swoje plany. Czy małoletniemu złodziejaszkowi uda się uratować magię, przyjaciół i samego siebie?

Specyficzny humor, urocze komentarze Conna i pełna magii wartka akcja – to są rzeczy, które w tej serii uwielbiam! Zapomniałabym jeszcze o jednym – zaskoczeniu. Autorka z jednej strony prowadzi prostą narrację, tworzy niezbyt zawiłą akcję, a jednak wciągającą i wielokrotnie nieprzewidywalną. Do tego powieść urozmaicona jest przyjemnymi dla oka szkicami czy wyróżnionymi graficznie tekstami, takimi jak m.in. listy.

W Odnalezionym nie zabrakło również elementu, który polubiłam w poprzednich częściach, czyli zaszyfrowanych wiadomości. Na końcu książki zamieszczono poza tym niewielki przewodnik po postaciach i miejscach, wzór szalika zrobionego przez Beneta dla Conna oraz krótki „Traktat o smokach”. Dodatki te są przyjemne w odbiorze i urozmaicają powieść.

Trzecia część o przygodach Conna jest zdecydowanie lepsza niż poprzednia, ale jednak to tom pierwszy pozostanie moim ulubionym. Brakowało mi tu „tego czegoś”, co tak przyciągało mnie w 'Złodzieju magii', a na co złożyło się kilka czynników. Nie ujmuje to jednak 'Odnalezionemu' tego, że jest naprawdę dobrą książką. Motyw smoków i wszystkiego, co z nimi związane, jest naprawdę świetny – pochłaniałam wręcz fragmenty z nimi związane, a zapewniam, że ich tu nie brakuje! Sarah Prineas zbudowała wokół tych stworzeń i magii całą teorię. Żałuję, że to już ostatnia część, bo z chęcią dowiedziałabym się jeszcze więcej o stworzonym przez wyobraźnię autorki świecie i poznała inne przygody bohaterów.

Więcej moich opinii znajdziesz na: http://oczarowanaksiazkami.blogspot.com/

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzednich części.

Trzecia część z serii o przygodach Conna, w której młody czarodziej wyrusza na poszukiwanie swojego kolejnego locusa magicalicusa. Po kilku dniach drogi w towarzystwie Rowan i Argenta, Conna porywa ognisty smok, który zanosi go do jaskini pełnej magicznych kamieni. Połowa książki opowiada o pobycie chłopca w jaskini, która okazała się smokiem. Gdy w końcu znajduje swój kamień, zjada go smok Pip. Conn wraca do Wellmet gdzie staje do pojedynku ze złą magią Arhionvarem. Łączy obie magie z miastem, a w efekcie traci pamięć, którą potem odzyskuje dzięki Pipowi. Może wydawać się to nieco zagmatwane, ale po przeczytaniu wszystko powinno się wyjaśnić. W książce jest dużo nawiązań do poprzednich części więc łatwo załapać o co chodzi. Napisana z myślą dla młodszych czytelników, ale i tak chętnie ją czytałam. Niektóre informacje są zapisane kodem, co z pewnością podoba się dziesięciolatkom. Mnie trochę denerwowało. Mimo wszystko warto przeczytać. Serdecznie polecam każdemu.

Rewelacyjne zakończenie sagi. Szybka akcja, mnóstwo magicznych pomysłów - okazuje się, że smoki to nie tylko jaszczury ziejące ogniem.... Będzie mi brakowało Conna, Nevery'ego, Ro, Beneta... Jedne z najbardziej sympatycznych postaci w mojej czytelniczej karierze. No i jak żyć bez opiekuńczej magii Wellmet, otulającrj podczas chwil spędzonej z ta książką?

Sssssssssssssssssuuuuuuuuuuuuuuuppppppppppppppeeeeeeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Naprawdę fascynujące.

Naprawdę fascynujące.

Bardzo mi się książka podobała. Dałem 7, ponieważ fabuła bardzo prosta, a i czasami coś co wydaje się świetnym tematem do pociągnięcia w tej książce jakoś tak niknie. Ale książka bardzo dobra, fajnie i bardzo szybko się tę książkę czyta.

Nie będę się zbytnio rozpisywać. Trzecia część jest najlepsza z tej dosyć przeciętnej trylogii. Ale wiadomo, mogło być lepiej.

Książka pięknie kończąca serie. Zaskakuje do samego końca. Po prostu nie potrafie jej opisać.

• Biblioteka
  • Młodzieżówki