Boczna uliczka

Wydawnictwo: Papierowy Motyl
miłość, romans
Reni

Temat nieprzemijający jak sama ludzkość. Miłość i miłosny trójkąt. Powieść "Boczna Uliczka" to splot losów trojga ludzi, którym przyszło przez pewien okres kroczyć tą samą drogą. Radości ,uniesienia, załamania wikłają się nawzajem ze sobą tworząc węzeł, przy którego rozwiązaniu, każde z nich będzie musiało zapłacić gorzką cenę.Bohaterowie starają się postępować zgodnie z zasadami jakie im kiedyś wpojono, a jednocześnie uszczknąć kawałek szczęścia. Miłość, zdrada, nadzieja i cierpienie to nieodłączni, nie zawsze pożądani towarzysze ich codziennego życia.

"Boczna uliczka" Ewy Gudrymowicz-Schiller to głęboka a przy tym delikatna analiza postaw ludzi, starających się osiągnąć szczęście i poczucie samo-spełnienia, a to wszystko przepełnione pozytywnym klimatem wiary w człowieka i jego dobro. Całość oprawiona wyrazistymi opisami atmosfery i miejsc rodem z Warszawy i Toronto lat osiemdziesiątych, które autorka zna z autopsji i które niemalże namacalnie pozwalają jednym poznać, a drugim powrócić w czasy i miejsca, które czasami pozostały już tylko w zakątkach naszej pamięci.

źródło opisu: Papierowy Motyl, 2010

źródło okładki: http://papierowymotyl.pl/boczna-uliczka-p-21.html

Ewa | 2014-05-15

Książka napisana prostym, aczkolwiek bardzo ładnym językiem, którym nie każdy autor potrafi się posługiwać. Lektura ciepła, spokojna i przedstawiająca różne osobowości.

Muszę przyznać, że główna bohaterka trochę irytowała mnie swoim zachowaniem i swoimi poglądami na życie i szczęście własne. Ale takich kobiet jak Anna jest wiele, które nie potrafią zapanować nad swoimi uczuciami budowanymi na marzeniach.

Postacie występujące w tej lekturze są tak różne, że chwilami miałam ochotę powiedzieć którejś z nich co o niej myślę. Mam nadzieję, że świadczy to na korzyść książki, bo to oznacza, że wciągnęła mnie nie tylko jej fabuła.

Karolina Toporek | 2013-10-12
Przeczytana: 2013 rok

Książka Ewy Gudrymowicz –Schiller jest objętościowo spora. A jednak czyta się chętnie, do ostatniej strony nie wiedząc jak się skończy. To zaskakujące, ponieważ temat przewodni utworu jest, wydawałoby się, wręcz banalny. Mąż, żona i ta trzecia. Klasyczny trójkąt. Jeszcze przed przeczytaniem możemy łatwo ustalić do kogo poczujemy sympatię, a kogo postawimy pod ścianą z napisem „winna rozpadowi rodziny”. Tymczasem poznając losy bohaterów musimy przyznać,że każda sytuacja jest inna, a nasza sympatia może skierować się w zaskakującą stronę.
„Boczna uliczka” to wielowątkowa opowieść. Nie tylko o trójce głównych postaci. Czytając poznajemy losy wielu ludzi, zakres czasowy jest ogromny- ja poczułam się wręcz jak na wspominkach u cioci, albo babci, która spokojnie, ciekawie opowiada losy dalszych i bliższych znajomych. Wiernie oddane realia, dokładne opisy- wszystko to sprawia, że łatwo jest wczuć się w opisywane sytuacje. Myślę,że to również duży atut książki. Nie każdy dziś pamięta,...

iza122 | 2015-03-17
Na półkach: Książki 2015, Przeczytane