Zatoka czarnej perły

Wydawnictwo: wydano nakładem autora
5 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
978-83-63080-76-1

Cztery nieznajome sobie kobiety, z różnych części Stanów Zjednoczonych i Kanady spotykają się w ekskluzywnym resorcie na bajecznej Bora- Bora, jednej z wysp Polinezji Francuskiej na Oceanie Spokojnym Przyjechały tam nie tylko na wypoczynek, ale przede wszystkim do Ośrodka Odnowy Biologicznej. Naczelnym celem pobytu w tym ośrodku, jest oczyszczenie ciała i duszy, z substancji i myśli zatruwających organizm. Wszystkie cztery kobiety są zamożne, mogą sobie pozwolić na miesięczny pobyt w kosztownym spa.
Oprócz odpowiedniej diety, ćwiczeń, różnorodnych masaży, jogi, w ramach oczyszczania duszy i powrotu do całkowitej harmonii, przewodnik duchowy zaproponuje im coś niecodziennego. Wyrzucenie z siebie bólu, za pomocą polinezyjskich bębnów nad brzegiem laguny. Ale nie tylko, Guru wie, że każda z kobiet nosi w sobie jakąś tajemnicę. Sekret, który ją dręczy, który w jakiś sposób kiedyś zmienił ich życie i do tej pory ma niebagatelny wpływ na codzienną egzystencję. Zaproponuje kobietom zwierzenie się sobie nawzajem, wyznanie tej sprawy, która leży w ich podświadomości, ważna i ukryta przed ludźmi, gnębiąca kobiety, nawet niezdające sobie z tego sprawy.
Spotkały się w spa na kilka tygodni, przyjechały z różnych stron świata, i prawdopodobnie się nigdy nie spotkają. Mogą sobie pozwolić na bezwzględna szczerość.
Otworzą przed sobą serca odkryją te tajemnice, które chciałyby zepchnąć na dno duszy i zapomnieć o nich na zawsze.
Czy to czarodziejskie miejsce sprawi, że uwolnią się od dręczących je problemów?
Czemu właśnie one się tu spotkały? Co je łączy?
Wszak wiemy, że nic nie dzieje się przypadkiem!
Każde z opowiadań jest niezwykłą historią, tak jak niezwykłe są kobiety, które to przeżyły. Są też te opowieści osobną całością, ale razem tworzą powieść, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Opis przepięknych krajobrazów na tej Perle Pacyfiku, dodaje książce egzotyki i sprawia, że czujemy się jakbyśmy przebywały tam razem z bohaterkami: Oliwią, Vicky, Alex i Niną

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/proza/zatoka-czarnej-perly.html

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/proza/zatoka-czarnej-perly.html

Wioleta Sadowska | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

"Nie zdajemy sobie sprawy z tego, że więcej niż nasze słowa, mówi nasze zachowanie. Gest, mimika, bezwiedny odruch. Poza tym nie można całe życie grać i udawać. Życie to nie scena i nie da się powtórzyć aktu".

Czy bylibyście w stanie opowiedzieć największe tajemnice waszego życia kompletnie nieznanym osobom? Tajemnice, które ukrywacie od lat, a które wpływają na wasze życie doczesne. Czy alternatywna forma terapii, w postaci powierzenia najgłębszych myśli zupełnie obcym osobom, które spojrzą na wasze problemy obiektywnie i z dystansem, przekonałaby was? Jak pokazuje fabuła książki "Zatoka Czarnej Perły", czasami alternatywne pomysły przynoszą pozytywny skutek.

Ewa Gudrymowicz-Schiller to urodzona Warszawianka, a od połowy lat osiemdziesiątych mieszkanka Kanady. Od dziecka związana z książkami, przez dłuższy okres pracowała w "Składnicy Księgarskiej". Po wyjeździe na drugą półkulę naszego globu, pracowała w służbie zdrowia i zarazem pisała swoją pierwszą książkę. Autorka kocha...

K8W | 2015-02-06

Rzadko mi się zdarza nie przeczytać do końca jakiejś książki. Zawsze kończyłam nawet najgłupsze książki, bo taką miałam zasadę. Ale ta książka jest po prostu przeciętna, ani dobra, ani zła i mam pewność, że taka pozostanie do końca - więc po co czytać? Wszystko było znośnie póki autorka nie zaczęła opowiadać historii poszczególnych bohaterek. Są po prostu nudne, przewidywalne, niby wymyślne, a tendencyjne. Słownictwo jest ubogie, autorka używa utartych metafor i wyrażeń. Totalna nuda, a zapowiadało się ciekawie. Te tajemnice jednak okazały się beznadziejnie rozczarowujące.

Renata | 2017-08-09
ilona | 2017-04-15