Ucieczka z mrocznego tropiku

Tłumaczenie: Barbara Zielonka
Seria: Klub Interesującej Książki
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
Flight from a dark equator
Dnamica

"Ucieczka z mrocznego tropiku" ma za tło Kolumbię końca lat sześćdziesiątych w momencie przygotowywania kolejnego puczu wojskowego. Do kraju tego przybywa z ramienia Międzynarodowego Czerwonego Krzyża niejaki Robert Howel,z zadaniem zbadania warunków życia miejscowych Indian. Spotyka tutaj uroczą,dziwną,tajemniczą Liz Sayers,młodą Angielkę oficjalnie działającą w placówce międzynarodowej organizacji pomocy,lecz niedwuznacznie uwikłaną w jakieś zagadkowe sprawy, i zakochany w niej, z chłodnego,choć wrażliwego obserwatora staje się współuczestnikiem dramatycznych wydarzeń.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1979

źródło okładki: Zdjęcie autorskie