Wielcy ludzie w anegdocie

Wydawnictwo: Videograf
anegdoty, ciekawostki, humor
Inne
Witold Lisek

Pewna wdowa zwierzyła się Balzakowi, że za tydzień wychodzi po raz trzeci za mąż. - A któż jest tym szczęśliwcem? - zapytał. - Fabrykant win - pochwaliła się kobieta. - No tak - mruknął pisarz. - Ci znają się najlepiej na starych rocznikach.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/138545-przem...(?)

Lenkaite | 2015-08-12
Przeczytana: sierpień 2015

Nie można się od niej oderwać, bo krótkie opisy są tak zabawne (przynajmniej większość z nich), że cały czas łapałam się na "jeszcze jeden...no to jeszcze jeden" :) co prawda wydaje mi się, że o niektórych z przedstawionych sytuacji słyszałam już wcześniej w innych kontekstach, ale jeśli ktoś po prostu chce się pośmiać z zaskakujących splotów okoliczności lub oryginalnych ripost, książka na pewno spełni te oczekiwania.

kinkiet | 2013-09-17
Na półkach: Przeczytane, Biografie
Przeczytana: 17 września 2013

Czegoś takiego już od dawna szukałam, a że twórczość P. Słomińskiego trochę znałam to wiedziałam, iż się nie zawiodę. I miałam rację. W książce tej zaprezentowano przebogatą paletę znanych osób - od malarzy, rzeźbiarzy, aktorów przez królów i generałów, aż do naukowców. Wiele razy się śmiałam do rozpuku jak i dziwiłam, jacy niektórzy byli zarozumiali lub sarkastyczni. Brak mi trochę współczesnych nazwisk takich jak np. Madonny, bądź S. Spielberg. Czyżby współczesne ikony nie miały nic zabawnego do powiedzenia?
Jeden fakt mnie nie pokoi. Dwie anegdoty są niemalże takie same:
"Pewien krytyk zwrócił się do Aleksandra Dumasa (syna): — Wybaczy pan, mistrzu, ale z wyrażeniem „bolesna pustka", którego użył pan w swym utworze, trudno mi się pogodzić. — Dlaczego? — Bo przecież tam, gdzie jest pustka, nie może być mowy o bólu. — Czyżby nigdy nie bolała pana głowa? — zdziwił się sławny pisarz.",
"Minister dworu księcia Weimaru rozmawiał kiedyś z największym poetą niemieckim Johannem...

Sławek33 | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Niby nic szczególnego. Ot, taka sobie książeczka, zawierająca zbiór krótkich historyjek. Ale jeżeli ktoś chce się naprawdę pośmiać, polecam.

Blackheart009 | 2016-01-03
Monique | 2015-01-18