Zawierucha

Wydawnictwo: Muza
Vento Scomposto
978-83-7495-940-7
Aneta

· powieść obyczajowa, thriller społeczny i rodzinny, w którym nienawiść i wina grają pierwsze skrzypce · pisarka z zaangażowaniem przedstawia niuanse i złożoność spraw związanych z molestowaniem w rodzinie oraz pułapki i słabości systemu prawnego w Wielkiej Brytanii, uchwalonego, by chronić ofiary Państwo Pitt mieszkają w eleganckiej dzielnicy Londynu. Mike pracuje w city jako menadżer w...

Państwo Pitt mieszkają w eleganckiej dzielnicy Londynu. Mike pracuje w city jako menadżer w banku, Jenny jest konsultantką w prestiżowej sieci sklepów. Maja dwie córki, Amy i Lucy. Są szczęśliwą, dobrze sytuowaną rodziną. Harmonię burzy alarmujące doniesienie przedszkolanki Lucy, przekonanej, że dziewczynka jest wykorzystywana seksualnie przez ojca. Życie całej rodziny zamienia się w koszmar. Historia trzyma w napięciu, bo prawie do końca nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się w rodzinie Pittów. .

źródło opisu: Wydawnictwo Muza, 2011

źródło okładki: http://www.muza.com.pl

Ilona | 2012-09-30
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 30 września 2012

Książka, którą musisz przeczytać. Autorka książki z niezwykłym wdziękiem opisuje losy wszystkich bohaterów powieści.

Nie mogłam doczekać się końca, bo chciałam wiedzieć jak potoczy się historia rodzinny Pittów, ale z drugiej strony chciałabym, aby książka trwała i trwała.

Doskonała! Dla mnie? 10/10!

Edith | 2011-08-22
Przeczytana: 20 sierpnia 2011

Jenny i Mike Pittowie są dobrze sytuowaną, angielską rodziną, która właśnie wykańcza nowy dom. Wydają się być zgodnym małżeństwem, kochającym swoje córki, czteroletnią Lucy i siedmioletnią Amy. Niestety pani Pitt niechętnie angażuje się w spotkania integracyjne, które organizowane są w przedszkolu Lucy, co sprawia, że nauczycielka zaczyna interesować się ich rodziną. Jest to pretekst do ataku przedszkolanki na rodzinę Pittów, który doprowadza do przerażającej i okropnej sytuacji. Na podstawie rysunków Lucy, jej wychowawczyni uznaje, że mała dziewczyna może być molestowana seksualnie przez swojego ojca. Całą sprawę zgłasza dyrekcji szkoły, która bardzo szybko chce interweniować w tej sprawie. Akcja w tym miejscu rozwija się bardzo szybko, Pittowie wynajmują adwokata, podejrzenia nauczycielki potwierdza zaś dziecięcy psycholog, dodatkowo do akcji wkracza opieka społeczna i wielu kuratorów. W krótkim czasie ustabilizowany i spokojny świat tej rodziny staje na głowie, a my poznajemy z...

Insomnia | 2016-09-10
kasiak | 2015-10-20