Sycylijska markiza

Wydawnictwo: Muza
La zia marchesa
978-83-7495-252-1
syllver

XIX wiek, saga o arystokratycznym sycylijskim rodzie - niezwykła historia niespełnionej miłości.
Constanza, córka bogatych arystokratów, uwielbiana przez ojca, odrzucona przez matkę, zostaje spadkobierczynią rodzinnej fortuny. Zakochuje się w przystojnym, lecz biednym markizie, który żeni się z nią z wyrachowania. Jest to początek burzliwych i nieoczekiwanych wydarzeń ich związku.

Kaklucha | 2013-05-17
Przeczytana: 16 maja 2013

Podoba mi się styl pisania Simonetty Agnello Hornby. Skomplikowaną historię rodziny sycylijskich arystokratów poznajemy troszkę w stylu powieści odcinkowej. Na książkę składa się wiele krótkich rozdziałów, zawierających opowieści o życiu rodziny z punktu widzenia różnych obserwatorów. W powieści występuje tylu bohaterów, że trudno czytać ją szybko ;-).

dzosefinn | 2011-04-01
Przeczytana: kwiecień 2011

To nie jest zwyczajna powieść o arystokracji. To coś więcej. Otworzenie oczu na historię, która z każdą kolejną przeczytaną stroną ciągnie nas coraz głębiej. Aż zaczynamy tracić kontakt z rzeczywistością.
Jedyny minus - trudne nazwy własne.

Marta | 2011-05-01

Nie przypadła mi do gustu..
Lubię książki z tej epoki, lecz tej czegoś brakuje.

magles | 2011-02-18
Przeczytana: 17 lutego 2011

Świetna powieść, ciągłe nieoczekiwane wydarzenia, odkładając książkę ciągle ma się ochotę ponownie po nią sięgnąć by przeczytać kolejny rozdział.

Ela | 2016-11-03
asymptota | 2016-09-07