Tajemnica wierzby

Wydawnictwo: G+J
A Grown-Up Kind of Pretty
978-83-7778-256-9
Izuś

Na podwórzu domu rodzinnego trzech pokoleń kobiet Slocumb dochodzi do odkrycia tajemniczego grobu. Najmłodsza z rodu Mosey właśnie kończy piętnaście lat i postanawia za wszelka cenę wytropić, kto i dlaczego wykorzystał podwórze jej rodzinnego domu na miejsce prowizorycznego pochówku. To, czego się dowiaduje, może kosztować jej rodzinę utratę wszystkiego.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J, 2012

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,6,495,tajemnica-wierzby.html

kasandra_85 | 2012-06-21
Przeczytana: czerwiec 2012

Muminka | 2014-06-25
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Oby jak najwięcej takich książek. Koniecznie muszę sięgnąć po Inne książki tej autorki (dwie zalegają u mnie na półce). Bardzo ciepła rodzinna opowieść bez zbędnego moralizowania o trzech niezwykłych kobietach, nastoletniej Mosey,jej 45-letniej babci Big i 30letniej Lizie, która przeżyła udar i jest częściowo sparaliżowana.
Byłą sobie taka specjalna wierzba u nich na podwórku, którą trzeba było wykarczować. W jej korzeniach kobiety odnajdują jakąś skrzyneczkę, a tam coś, co wygląda jak niemowlęcy szkielet. Rozpoczyna się więc dochodzenie.
Przeszłość miesza się z teraźniejszością, narracja jest rozpisana polifonicznie, w poszczególnych rozdziałach a to Big, a to Mosey jest narratorką. Nastolatka przeżywa szok i ma kryzys tożsamości, gdyż nagle okazuje się że nie istnieje, że tak naprawdę nie może być córką Lizy, która w szoku wyznaje że to właśnie te szczątki są jej dzieckiem.
Mosey jako inteligentna bestyjka rozpoczyna własne dochodzenie. Jednocześnie poznajemy historię jej...

Bosy | 2012-10-08
Przeczytana: 08 października 2012

Tajemnica odkrytych kości dziecięcych, trzy kobiety - trzy pokolenia,związane ze sobą, ich spojrzenie na toczące się wydarzenia, siła więzów rodzinnych,determinacja działań, zagrożenia dla nastolatek, miłość... To wszystko sprawia, że książka do końca trzyma w napięciu, zmusza do przemyśleń, bez moralizowania. Bardzo polecam

figlarna24 | 2012-10-12
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 02 października 2012

Joshilyn Jackson jest autorką takich powieści jak "Bogowie Alabamy", "Gdzie diabeł mówi dobranoc" oraz "Widmo", które okazały się najbardziej poczytnymi tytułami stowarzyszenia księgarzy Book Sense. Powieść "Oszukać przeznaczenie" w pierwszym tygodniu sprzedaży zdobyło na listę bestsellerów "New York Timesa" Książki, które wyszły spod pióra pisarki są fascynujące, znajdziemy w nich tajemnice, analizę ludzkiej natury.

Od pewnego czasu pragnęłam zapoznać się z twórczością Joshilyn Jackson. Na pierwszą pozycję jej autorstwa wybrałam "Oszukać przeznaczenie", lecz stało się inaczej. Ostatnio w moje ręce wpadła najnowsza książka pisarki pt. "Tajemnica wierzby". Tytuł od razu mnie zaintrygował, a konkretnie słowo-tajemnica. Od razu wzięłam się do czytania.

Powieść opowiada o trzypokoleniowej rodzinie. Co piętnaście lat w tej rodzinie dochodzi do wydarzenia, które okazuje się próbą. Nie inaczej jest i tego roku, gdy najmłodsza "kobietka" w rodzinie Masey-lat piętnaście przy okazji...

Lily76 | 2013-06-25
Przeczytana: 18 czerwca 2013

Historia trzech kobiet - matki, córki i wnuczki, których życie dokładnie co 15 lat ulega przewrotowi. Właśnie nadchodzi kolejna "piętnastka" i najstarsza z nich, Big, oczekuje już najgorszego. Paradoksalnie sama zapoczątkowuje nowy cykl zmian, a wszystko zaczyna się od ścięcia starej wierzby, rosnącej na podwórku, która skrywa pod korzeniami pewną tajemnicę.
Książka zapowiada się dość banalnie, ale wraz z rozwojem akcji nabiera głębi i powagi. Słowem - czyta się bardzo przyjemnie.

Przeczytałam jednym tchem! Wciągająca, interesująca historia. POLECAM!

Joanka | 2012-07-25
Przeczytana: 24 czerwca 2012

Punktem wyjścia dla wydarzeń opisywanych w książce jest luau zorganizowane w Calvary High z okazji zakończenia roku szkolnego. Podczas przyjęcia zorganizowanego przez niezwykle wpływową Clarie Richardson Liza dostaje udaru, przez co nie jest w stanie kontrolować jednej części swojego ciała, które od tego momentu pozostaje przerażająco nieruchoma. Aby zmniejszyć skutki udaru, jej matka Big, decyduje na wykopanie w ogródku basenu, w którym mogłaby z nią swobodnie ćwiczyć. Jednak podczas wykopywania starej wierzby, natrafiają na metalową skrzynkę, w której znajdują się... szczątki niemowlaka.

czytaj dalej na >> www.klubrecenzentaksiazki.yoyo.pl/31.html

Marta Antoniuk | 2013-08-01
Przeczytana: lipiec 2013

bardzo dobrze się czyta, dobra do poczytania zarówno dla mamy jak i córki

iwosze | 2017-02-16
Przeczytana: 2015 rok