Most przez wieczność

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Bridge Across Forever: A True Love Story
83-7150-379-2
Richard Bach, Romans

Autor opisuje w tej książce własne próby znalezienia bratniej duszy, miłości i nieśmiertelności za życia. Jednak wskutek niesprzyjających okoliczności rezygnuje z poszukiwań, budując wokół siebie mur, który wkrótce zamienia się w więzienie. Ostatecznie odmienia go miłość do kobiety, która przynosi mu szczęście.

źródło opisu: Nota wydawcy

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/most-przez-wiecznosc.html

Edi_Edi | 2014-11-01
Przeczytana: 31 października 2014

Przeczytałam tę książkę z polecenia i rekomendacji bliskiej mi osoby. No i nie wiem co mam teraz napisać. Historia napisana jest gładko i potoczyście. Bach pisze o rzeczach ważnych, o sprawie ważnej, czyli o poszukiwaniu idealnego partnera. O drodze, którą być może, tak sugeruje, sam przeżył. O zamykaniu się we własnej skorupie, a potem o trudnościach w otwarciu na świat, na drugiego człowieka, miłość. Wszystko pięknie, ale czemu jest to polane niestrawnym dla mnie sosem ckliwości i do tego jeszcze zjawisk, odczuć, doznań paranormalnych???????

Beata | 2017-09-05
Przeczytana: 05 września 2017

Przeczytałam, przebrnęłam i tęsknić nie będę.
Słaba pozycja, opowieść beznamiętna, nudna, żadnych emocji. Główny bohater poszukuje "bratniej duszy", wiąże się seksualnie z kobietami, które go nie interesują. Użala się nad sobą, stęka i popada w jakąś apatię, z przeświadczenia, że jego poszukiwania są bezowocne. Nie daje tym kobietom żadnych szans, bo to nie ta, a kiedy spotyka tę właściwą, odsuwa ją od siebie chroniąc swoją niezależność. Następnie bardzo krzywdząc (wielokrotnie) swoją wybrankę, nagle dostaje olśnienia i zamienia się w zakochanego, potulnego baranka.
W tę całą durną opowieść wplecione są jakieś wątki o śnie kontrolowanym, podczas którego nasz wspaniały bohater może spotykać się z samym sobą w czasie przyszłym i w czasie przeszłym, gdzie radzi sam sobie jak ma postępować, po czym nic z tych snów nie pamięta, ale mają one znaczenie, bo trafiają do podświadomości naszego bohatera... Ale to nie wszystko.
Wciąga w te swoje kontrolowane sny swoją ukochaną i razem...

Jarek Zawisza | 2017-11-19
Na półkach: 2010, Przeczytane