Zahipnotyzować Marię

Wydawnictwo: Rebis
Hypnotizing Maria
978-83-7510-450-9
Ag2S

Instruktor lotniczy Jamie Forbes pomaga wzywającej pomocy kobiecie wylądować na najbliższym lotnisku, gdy jej mąż traci przytomność za sterami awionetki. W wywiadach Maria stwierdza, że nieznany pilot ją… zahipnotyzował. Zdarzenie to uświadamia Jamiemu, że każdy z nas stwarza wokół siebie świat, który wydaje się realny i namacalny. Pisarz, jak w bestsellerowej Mewie, poszukuje odpowiedzi na podstawowe pytania, dotykając tajemnic rzeczywistości. Powieść powinna zahipnotyzować czytelników Alchemika Paula Coelho.

MaciekWroc | 2015-09-24
Przeczytana: 24 września 2015

Książkę przeczytałem z polecenia, ale nie był to dobrze spożytkowany czas. Zaczęło się ciekawie, ale im dalej, tym gorzej. Autor jest pilotem i na bazie swych doświadczeń i zainteresowań próbuje wpleść w swoją opowieść wątki filozoficzne i uniwersalne przemyślenia, by na tej podstawie opowiedzieć nam "maluczkim" o hipnozie. Wybaczcie, ale ja tego nie kupuję. Wątki dotyczące latania - tak, pozostała reszta to moim zdaniem strata cennego czasu, który można spożytkować o wiele ciekawiej. Rozczarowanie.

cinnamon_shops | 2014-07-14

Czyta się całkiem przyjemnie- taka lektura na jeden wieczór. Tak naprawdę wątek zahipnotyzowania Marii to tylko mały fragment książki. Głównie chodzi w niej o szukanie swojego miejsca na świecie, zrozumienia wielkiej potęgi umysłu oraz autosugestii- pokazuje, jak wiele możemy sobie wmówić i jakie mogą być tego pozytywne skutki. Pośrednio uświadamia również, że należy dążyć do wyznaczonych sobie celów. W stylu Coelho. Warto przeczytać, jednak bez rewelacji.

Edyta | 2014-07-21
Przeczytana: 17 lipca 2014

Książka, w której poruszane są zagadnienia dotyczące hipnozy i autohipnozy, sugestii i autosugestii. Bardzo ciekawa, ponieważ zawiera elementy psychologii - wyjaśnia działanie umysłu człowieka.

malisa4_30 | 2011-07-16
Przeczytana: 10 lutego 2011

Książka o tym ile może zdziałać sugestia i autosugestia w naszym życiu. Bez nawoływania do jakiejkolwiek religii.

lucy285 | 2016-07-04
Na półkach: 2016, Przeczytane