Lalo gra na bębnie

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Lalo Trummar
silvana

Kiedy Lalo zaczyna grać na bębnie, deszcz wtóruje mu do rytmu. Pim-pim-pom. Kap-kap-kap. Żaba zaczyna śpiewać. Kum-kum-kum... Po chwili swoim graniem Lalo budzi słońce! Bam-bam-baaaam! I całą swoją rodzinę. Razem siadają w ogrodzie do śniadania. Pim-pidi-pampam-pom-pom! Jaki miły poranek! Oszczędna w słowach, ale za to pełna kolorów i dźwięków książeczka inspiruje dzieci i rodziców do...

Po chwili swoim graniem
Lalo budzi słońce!
Bam-bam-baaaam!
I całą swoją rodzinę.
Razem siadają w ogrodzie do śniadania.
Pim-pidi-pampam-pom-pom!
Jaki miły poranek!

Oszczędna w słowach, ale za to pełna kolorów i dźwięków książeczka inspiruje dzieci i rodziców do wspólnej zabawy – nauki nowych sylab, wystukiwania rytmów i... ruszenia się z kanapy!

Ta radosna i pełna energii książka obrazkowa powstała we współpracy szwedzkiej pisarki Evy Susso z młodym francuskim ilustratorem Benjaminem Chaudem.
Eva Susso jest autorką kilkunastu książek – pisze zarówno dla najmłodszych, jak i dla młodzieży.
Benjamin Chaud ma na swoim koncie kilkanaście tytułów zilustrowanych we Francji.

źródło opisu: http://www.zakamarki.pl

źródło okładki: http://www.zakamarki.pl

madlain | 2018-08-06

Nabyłam "Lalo" w czasie, kiedy w mojej głowie chęć posiadania potomstwa dopiero kiełkowała, a sama książeczka miała być prezentem dla innego dziecka. Szybko dostrzegłam fenomen, który tkwi w tej prostej historyjce o muzykalnym Lalo i jego zakręconej rodzince. Książka została u mnie, na prezent poszło co innego.

Treść książki tworzą proste onomatopeje i powtórzenia, które nadają fabule melodyjności. Odnoszę wrażenie, że jeżeli solidnie przyłożę się do tych wszystkich „bom, bom, bam”, „pom, pam, pim”, to moje czytanie przemienia się w śpiew. Uważam też, że seria jest idealna dla starszego dziecka na początek nauki z czytaniem. Ilustracje są niezbyt skomplikowane, ale ładne.

Z tego, co zauważyłam z recenzji innych mam, książka szczególnie trafia do młodszych dzieci – półtorarocznych i dwuletnich. Szkoda więc, że strony książeczki nie są sztywniejsze.

Pełna recenzja: http://www.noszerazykilka.pl/najlepsze-pierwsze-ksiazki-dziecka/

Madzik | 2016-01-14

Kolejny hit Evy Susso z ilustracjami Benjamina Chauda.
Dzieci to lubią!

lew_kanapowy | 2017-09-01
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 01 września 2017

To zakręcone rodzeństwo towarzyszy nam niemalże od początku książeczkowej przygody. Ajsza, Binta, Lalo i Babo mieszkają w cyklu trzech książek będących wspólnym dziełem szwedzkiej pisarki i francuskiego ilustratora. Ta przesympatyczna wielokulturowa rodzinka bez najmniejszego problemu wkrada się w serca i dużych i małych czytelników.

Są to przede wszystkim książeczki obrazkowe, co za tym idzie są oszczędne w słowa. Te, które się pojawiają występują w roli podpisów, określeń czynności i wyrazów dźwiękonaśladowczych. Dzięki temu książeczki są niesamowicie rytmiczne, wpadają w ucho i jak już się przyczepią, to potrafią zalęgnąć się w umyśle na cały dzień. A może i na całe życie, bo świnki i dziczki już chyba zawsze będą dla nas robić „Chrumsu Chrum! Chrimsu Chram!”.

Każde z dzieci ma swoją pasję – Lalo, naśladując tatę, uwielbia grać na bębnie, Binta z przyjemnością tańczy, a Babo nie przepuści żadnej okazji do poznawania świata. Zastanawialiście się kiedy jaki dźwięk wydaje...

Julia Glesmann | 2012-08-15
Przeczytana: 15 lutego 2012

Książeczka dla najmłodszych, która uczy wrażliwości na muzykę i tolerancji. Pod jednym dachem mieszka biała Mama, czarny Tata, czworo dzieci i kura. Wszyscy lubią muzykę, grają, tańczą, bawią się.
Napisane krótkimi, prostymi zdaniami.

piterrrek_p | 2014-10-29
Przeczytana: wrzesień 2014

Od miesiąca katujemy z Julkiem całą serie. Co wieczór po kolei najpierw gramy z Julkiem rączkami na kolanach (niczym Lalo na bębnie), potem jedziemy na wycieczkę do lasu (jak Babo z Ajszą), a po powrocie do domu robimy ciasto jagodowe (trzeba uważać na piekarnik, bo parzy... psssss), a na koniec tańcujemy jak dziewczyny w "Binta tańczy" podskakując i kręcąc pupą. Świetna seria.

Nikratka | 2015-08-23

Proste dialogi pomieszane z rytmicznymi dźwiękami hipnotyzują dziecko. Lalo gra na bębnie PIM PIM POM, PIM PIM POM - maluch słucha jak zaczarowany. Widząc samą okładkę na półce woła "Babo" i wyciąga rączki by ją chwycić.

Mój syn kocha tą książeczkę. Sklejałam ją już dwukrotnie, książka jest w stanie opłakanym przez jego samodzielne "czytanie":)

basik03 | 2016-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2016

Bardzo lubimy te serie. Moja dwuletnia juz coreczka od okolo pol roku z nieslabnacym zainteresowaniem i przyjemnoscia sledzi przygody Binty, Lalo i Babo oraz ich rodzinki. Polecamy cala serie!

Enehy | 2016-03-14
Przeczytana: styczeń 2016

Po zaczytaniu Binty, przyszedł czas na Lalo. Równie wsponiały, co jego siostra.

Sabina Siekiera | 2018-10-25
Dżoana | 2018-10-10