Wiosna na ulicy Czereśniowej

Wydawnictwo: Dwie Siostry
Frühlings-Wimmelbuch
sgoha28

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Wiosenna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat. Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku,...

Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku - wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień.

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

Ida | 2017-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2017

I cóż tutaj napisać, skoro treści w książeczce brak? ;)
Podobno bestseller, podobno świetny. Czyli może zajrzymy do środka...

Mamy więc kartonowe, grube kartki, na których aż roli się od różności. Pola, łąki, ludzie rozmaicie ubrani i w różnych sytuacjach. Budynki- wewnątrz i z zewnątrz. Na okładce z tyłu, poznajemy imiona kilku postaci, pojawiających się wcześniej na kartkach książki.

Duży format, odpowiedni do zabawy, polegającej głównie na wpatrywaniu się w obrazki i wypatrywaniu szczegółów.

Można opowiedzieć sobie jakieś historyjki, można bawić się w odnajdywanie drobnych elementów lub całych scenek. Rzeczywiście jest kilka pomysłów na użycie tej "nienapisanej" książki. Wystarczy odrobina fantazji. Przekonali nas.
Osobiście zaciekawiły mnie pojawiające się na kilku stronach trzy sympatyczne, uśmiechnięte zakonnice. Niestety nikt ich nie opisał na okładce, więc musimy pooglądać następne części. Może tajemnica się wyjaśni?

fiona | 2013-06-14
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Książeczka w 100% obrazkowa.Nie ma tu ani jednego słowa, a na każdej stronie tyle się dzieje!!!Rewelacyjnie rozwija spostrzegawczość!
Już 1,5 roczne dziecko potrafi się zaciekawić tą książeczką pełną rozmaitych postaci i historii.

książek: 1977
Asia-Polihymnia | 2015-03-23
Przeczytana: 17 marca 2015

Kolejna, genialna część serii obrazkowych książeczek o ulicy Czereśniowej. Mając już trzy części, nie tylko śledzimy historie poszczególnych postaci w danej książce, ale porównujemy z innymi częściami; sprawdzamy co się zmieniło, jak postępują pracę przy budowie przedszkola, jakie nowe budynki powstały w miasteczku; śledzimy życie bohaterów ulicy Czereśniowej przez wszystkie pory roku (np. Ewa, która w zimie jest w ciąży, na wiosnę przedstawia wszystkim swoją malutką córeczkę).
Fascynująca przygoda, nie tylko dla najmłodszych.

Migotka | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

To książeczka obrazkowa, więc może ją oglądać maluch, przedszkolak, szkolniak, dorosły. Przepięknie wydana. Kolorowe ilustracje pozwalają dostrzec pewną przepiękną porę roku i ludzi, którzy wtapiają się w wiosenne klimaty.Dzieci uwielbiają podglądać co się dzieje w domku, patrz "Domek Mysi". Fascynujące jest to, że spotykają takie same osóbki, które robią podobne czynności co one. Precyzja rysunku z jaką została wykonana książka sprawia, że dołączyła do kolekcji polecanych.

casia | 2016-01-24
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Raczej obejrzana:)
Rewelacyjna książka wymagająca nieco zaangażowania zarówno po stronie "czytającego" jak i reszty społeczeństwa.
Naprawdę fajnie jest szukać poszczególnych bohaterów i sprawdzać co zrobią na kolejnych stronach. Dobra dla starszych i młodszych, pomaga aktywizować dzieciaki do opowiadania i daje dużo frajdy.
Polecam, także na prezent!

Iwona | 2014-04-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: kwiecień 2014

Nim kupiłam książkę synowi długo się zastanawiałam czy mu się ona spodoba (wcześniej kupiłam mu MamOko3000). bardzo mu się spodobała książka, pół dnia siedział i kazał sobie opowiadać co jest na rysunkach. Książka przyjemna do oglądania, można tworzyć różne opowiadania. Dziecko uczy się dużo nowych wyrazów, poznaje kolory, zwierzęta. Polecam każdemu rodzicowi!

Genialna! Pobudza wyobraźnię dziecka i rodziców tworzących własne historie na bazie bardzo szczegółowych ilustracji oraz spostrzegawczość najmłodszych. Gorąco polecam, mój półtora roczny Synek jest zachwycony!

Jadzia | 2013-12-08
Przeczytana: grudzień 2013

Uwielbiamy! Dla 1,5 rocznej córeczki cała mnogość obrazków do pokazywania i nazywania. Dla 4 letniego synka długie historie, mnóstwo zabawnych epizodów. I to wszystko bez słów :)

gaczewska | 2017-02-15

Jakby zliczyć czas, który spędziłam z synkiem na wszystkich Czereśniowych, to pewnie wyszłoby kilka tygodni, jak nic. To jest typowa książka obrazkowo-opowiadana. Czyli mamy obrazki i musimy pokornie opowiadać, co się dzieje, dlaczego się dzieje, co się dziać będzie, dlaczego się nie wydarzy, a co z tą panią, a ten gdzie się znowu pcha, a lisek będzie głodny czy ktoś mu coś da, a po co pan linę do komina wrzuca, a gdzie dinozaur...gdy będą wybierali burmistrza tego miasta, to będę kandydowała, bo nikt nie zna tej mieściny lepiej ode mnie.

dzieciologia | 2015-08-21
Na półkach: Przeczytane, Dziecięce

Bardzo, bardzo dobry pomysł, książką lubiana przez 5latkę i 2,5latkę, wydając kasę wydaje się ją na kilka lat. Wielki format z jednej strony drażni (spróbujcie mieć po bokach 2 dzieci, każde z jedną taką knigą), z drugiej jednak jest niezbędny. Z blogów wiem, że dzieciaki z reguły tworzą historie na bazie tej serii, ale moje dziewczyny lubią po prostu wyszukiwać szczegóły czy konkretną rzecz, którą nazwę. Świetna do rozwijania słownictwa.