Wyzwanie czytelnicze LC

Jak tata się z nami bawił

Tłumaczenie: Katarzyna Skalska
Wydawnictwo: Zakamarki
Kvällen när pappa lekte
978-83-7776-010-9
treepee

Tata nie ma w zwyczaju się bawić. Ale pewnego wieczora, kiedy Ulf i Janne zostają pod jego opieką, tata proponuje im zabawę w chowanie klucza. Komu uda się schować klucz w najlepszym miejscu i jak się skończy ta zabawa? Kolejne spotkanie z małym Ulfem i jego rodziną - tym razem z jej męską częścią. I tak jak w poprzednich książkach i tutaj nie zabraknie humoru, wnikliwej obserwacji świata...

Kolejne spotkanie z małym Ulfem i jego rodziną - tym razem z jej męską częścią. I tak jak w poprzednich książkach i tutaj nie zabraknie humoru, wnikliwej obserwacji świata dzieci i świata dorosłych oraz wspaniałych ilustracji.

źródło opisu: http://zakamarki.com.pl/show_object.php?id=816&lang=pl

źródło okładki: http://zakamarki.com.pl/show_object.php?id=816&lang=pl

ilo99 | 2018-09-14
Na półkach: Przeczytane, Polecane
Przeczytana: 14 września 2018

Wszyscy, którzy kiedykolwiek próbowali tego sportu ekstremalnego, jakim jest zabawa z dziećmi, doskonale zrozumieją odczucia dorosłego bohatera tej opowieści. Niewinna z pozoru zabawa dostarczy mu sporo emocji. A jak przyjemnie się o tym czyta. Po prostu sama radość. A jak przyjemnie młodemu czytelnikowi się o niej słucha. Wprost oczu nie spuszcza z ilustracji. Ta lektura to zdecydowanie dobra zabawa. A jaka bezpieczna i niestresująca. Polecam.

Chiara | 2014-06-12
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Wszystkie zaprzyjaźnione dzieci zaśmiewają się przy tej zabawnej opowieści. Wygrała, ku zdumieniu samych dzieci, z innymi prezentami gwiazdkowym. Książeczka została przetestowana na 5- 10-latkach. Warta polecenia !

FiKa | 2015-11-18

Duża dawka dobrego humoru. Tata, który pewnego dnia postawia pobawić się ze swoimi synami, atrakcje murowane. Polecamy.

kropka75 | 2016-07-13

Ktoś napisał, że dziwny wizerunek ojca, który rzadko bawi się z dziećmi. Naprawdę? :)
Jak dla mnie to niestety całkiem popularny ten wizerunek. Mój syn się nie zdziwił w każdym razie. Dzieci znajomych też nie.
Niestety - oczywiście, że niestety.

Ale do brzegu.
Jak dla mnie książce brakuje jednego - zakończenia.
Młody wyrzucił klucz do wc i? Brak morału, jakiegoś wniosku, że nie wolno, że to coś złego, że problem, itd. Klucz wyrzucony, tatuś grzebie spinką do włosów w zamku, wraca mama i ... koniec.
Po zakończeniu lektury zaczęłam się zastanawiać czy jutro lub za kilka dni nie znajdę jakiegoś klucza w kibelku, bo to przecież taka zwyczajna zabawa...

Poza tym książka fajna. Normalna, bez cudowania, bez przesadnej fantazji, czytała się miło od początku do końca, a młody uważnie słuchał.
Lekturka na jeden wieczorek. Dla dzieci, które szybko się nudzą.
Pozostałym trzeba koniecznie przeczytać coś więcej, bo opowiastka krótka.

Gosia Rajchel | 2013-01-11
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

To druga książeczka o tym "Jak tata...", którą mamy w naszej biblioteczce. W pierwszej tata pokazał synowi wszechświat i ... nie tylko ;) Było wesoło i magicznie. Dlatego zapragnęliśmy poznać kolejne przygody taty i jego dzieci.

Wydawnictwo Zakamarki proponuje dzieciom lekturę niebanalną. Nie rozczarowaliśmy się i tym razem. Tata w tej bajce w pierwszych zdaniach może wypaść kiepsko - nie bawiliśmy się z tatą nigdy wcześniej. Ale co tam! Tata chce to robić teraz. Zabawa jest prosta, ale ile radości i bliskości dostarcza! I to jest przesłanie tej książeczki. Chowanie klucza to przykład zabawy, w którą można się bawić zawsze. Tata obrazuje świat dorosłych, którym często brak twórczego myślenia... ale może tylko tak się wydawać ;)

Wesołe rysunki autorstwa Mati Lepp, doskonale oddają klimat zabawy, bliskości i relacji tata-dzieci.

Klucz schowany może być wszędzie...

A Wy, gdzie schowalibyście klucz? :)

Koniecznie przeczytajcie swoim pociechom o tym, gdzie schował go mały bohater...

mukla | 2018-05-13

Przecietna ksiazka - historia do przeczytania na raz. Postac Taty jest mldla i malo smieszna. Moim zdaniem nie jest to ksiazka, ktora wzmacnia obraz Taty.

Bravo26 | 2015-11-08
Przeczytana: 08 listopada 2015

Trochę dziwny wizerunek ojca, który wyjątkowo rzadko bawi się z dziećmi.
Bardzo ładnie wydana pozycja, oto jej plus.

maływilk | 2015-06-30

Książka z humorem!!!!??? To jest dopiero fajna książka.

Bardzo chwalę książki Ulfa Starka więc polecam!!!

k-nik | 2019-01-05
Na półkach: Przeczytane, Agnieszka