Nur noch kurz die Ohren kraulen?
Róża_Bzowa

Urocza, prosta książka, która pomoże ułożyć dziecko do snu.

Jest już późno, króliczek szykuje się do snu. Trzeba mu pomóc. Klaśnij w ręce, żeby przebrać go w piżamę. Przygotuj poduszkę. Podrap króliczka w uszko, pogłaszcz po plecach. Przewróć stronę, żeby go przykryć, i daj mu buziaka na dobranoc. I pamiętaj, żeby zgasić światło! Pstryk.

źródło opisu: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-spij_kroliczku.html

źródło okładki: http://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-spij_kroliczku.html

Monka | 2017-03-11
Przeczytana: 09 marca 2017

Śpij, króliczku to wspaniała interaktywna książeczka na dobranoc. Od dobrych kilku dni czytam ją mojej A. tuż przed zaśnięciem i jak dotąd nadal nam się nie znudziła :-) To świetna, kreatywna zabawa i rewelacyjny pomysł na spędzenie tych kilku ostatnich minut przed snem :-) Moja A. ma niespełna 3 latka i jak dla mnie jest rewelacyjnym testerem bajek ;-) Jeśli jej coś przypadnie do gustu mogę w ciemno polecać to innym mamom i ich pociechom. W przypadku tej niewielkiej książeczki nasze oceny są zgodne. Ja również jestem nią oczarowana. Myślę, że każdy maluch pokocha przesympatycznego króliczka. Jest słodki, malutki, śpiący a nasze maleństwo może pomóc mu przygotować się do snu i utulić go na dobranoc. Tak utulić a nie położyć. To niezwykle istotne, bo mały króliczek potrzebuje żeby go pogłaskać, przykryć kołderką i dać mu buziaka. To niesamowita frajda dla dziecka. Po przeczytaniu przez nas książeczki po raz pierwszy i wykonaniu wszystkich czynności moja A. była niezwykle dumna z...

Zakochałam się w tej książce. Ilość stron – 20, ilość wyrazów – mniej niż 80, ilość wybuchów śmiechu – niepoliczalna. Śpij, króliczku jest idealnym przykładem, jak w niewielkiej objętości i w najprostszej formie zawrzeć maksimum radości i kreatywności.

Malusi króliczek idzie spać. Umył już ząbki, ale potrzebuje Twojej pomocy, aby przebrać się w piżamkę, przykryć kołderką i poprawić zagniecioną – "rozmemłaną" poduszeczkę.

Od dłuższego czasu zaczytuję się w bajkach dla dzieci, nie tylko dlatego, że mój czteroletni synek uwielbia bajki na dobranoc, ale głównie dlatego, że jego mama podczas czytania oczyszcza umysł, ładuje akumulatory i może rzucić się w wir dziecięcych marzeń. W świat z dobrze zarysowaną – taką grubą krechą – granicą miedzy dobrem i złem. Ta książeczka jest inna. Nie ma walki dobra ze złem, nie ma morału na koniec. Ta bajka jest rozmową i zabawą... z bajką =)

Nie przypuszczałam, że jakakolwiek książka dla dzieci może mnie jeszcze tak pozytywnie zaskoczyć. Ta nosi...

sweeciak | 2018-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2018

“Śpij, króliczku” to prosta, sympatyczna książeczka, która pokazuje rytuał zasypiania angażując przy tym maluszka. Razem z króliczkiem układamy się do snu, dajemy mu buziaka, gasimy światło i zasypiamy...

Izabela | 2018-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

"Śpij króliczku" to niewielka, aczkolwiek bardzo urocza interaktywna książeczka. Doskonała dla najmłodszego czytelnika. Dzięki niej dziecko nabiera dodatkowej chęci na dalsze obcowanie z literaturą. Tutaj nie tylko tytułowy króliczek jest głównym bohaterem opowieści, ale także dziecko je "czytające". Szkoda tylko, że opowiastka ta jest aż tak krótka, bo ma się ochotę na nieco dłuższą zabawę z tym zabawnym królikiem. Myślę, że dzięki swej małej objętości ta bardzo kreatywna książeczka zdoła przekonać do siebie nawet najbardziej oporne dzieci, bo jest poprostu SUPER. Polecam.

bloglokomotywa | 2017-03-25

Jest niewielka formatem i objętościowo, ma zaledwie 20 stron. Jak to w książeczkach dla maluchów zazwyczaj bywa, tekstu też zbyt wiele nie ma. Bohater jest tylko jeden, czyli tytułowy króliczek (choć nie do końca, bo poniekąd czytający również staje się bohaterem książki). Tematem jest układanie króliczka do snu. Cała gama kolorystyczna opiera się głównie na trzech kolorach – beżowym, niebieskim i czerwonym. Jak więc widać z tego opisu, książeczka jest nieco minimalistyczna.

No dobrze, no to co w takim razie jest w niej specjalnego? Otóż czytając książkę mamy kilka ważnych zadań do wykonania, aby króliczek mógł zasnąć. Trzeba na przykład przebrać go w piżamkę, podrapać w uszko czy przykryć kołderką. Jak tylko wykonamy zadanie i przewrócimy stronę to od razu widać efekt, co jest dosyć zabawnym elementem, nawet dla dorosłego. Mimo więc dosyć prostej formuły książki, przeglądanie jej jest niezłą zabawą.

Moje ogólne wrażenie z książki jest bardzo pozytywne. Najbardziej podoba mi się...

Dotka | 2017-11-19

Polecam, bardzo fajna książka, mój dwulatek bardzo ją lubi,czytamy ją od ok. pół roku, więc już dla 1,5 roczniaka będzie dobra. Krótka, konkretna, wymaga interakcji od dziecka, pomaga w oswojeniu się z rytuałami przed snem. Teraz chcę kupić część o kąpieli króliczka :)

Łukasz Puchalski | 2017-09-22

Bardzo fajna książka interaktywna dla dzieci. Niestety jak na razie mój 13 miesięczny syn nie jest zupełnie zainteresowany tym tytułem. Może wkrótce sięgniemy na próbę po ta książeczkę znowu.

Dagalaga | 2017-11-08

Świetne już dla rovznego dziecka,ktore nawet pozniej ciagle wraca do tej ksiazeczki.

drapichrustka | 2018-03-04
Na półkach: Dzieci, Przeczytane, Posiadam, 2017