Jano i Wito. W trawie

Wydawnictwo: Mamania
Indianka

Kartonowa książka dla najmłodszych. Duży Jano i mały Wito znajdują tajemniczy kamień. Co się stanie, kiedy go dotkną? Ojej, to magiczny kamień!

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: Od Wydawcy

Asia | 2019-07-31

"Czy to kamień?... " Książkę zamówiłam przez Internet, więc kupowałam nie oglądając jej. Przyszła, przejrzałam i pomyślałam, że na pewno nie spodoba się mojej córeczce. Źle pomyślałam :) prosta forma, mało tekstu, ale za to bardzo duża interakcja pomiędzy książką a czytelnikiem. Dzieci mogą podpowiadać co znajduje się na obrazku, naśladować odgłosy zwierząt, odpowiadać na pytania. Czytamy ja kilka razy dziennie, więc było warto zamówić ;)

Okulary_na_nosie | 2018-09-03
Na półkach: Przeczytane, Czytam z synem
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Nie sądziłam, że ta książeczka, aż tak może zainteresować mojego rocznego synka, ale czytamy ją przynajmniej 2-3 razy dziennie i sam po nią sięga na komodę. Może dlatego, że leży wysoko, a nie pod ręką ;-)
Pomysł z dotykaniem kamienia to strzał w dziesiątkę. Synek czeka na stronę, na której będzie mógł to zrobić.
Co do pomocy w nauce mówienia, okaże się później. Na urodziny zamówiliśmy inną część tej serii.

Drobinka | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Świetna książeczka, w wygodnym formacie - bezpiecznym dla ciekawskiego lub niecierpliwego maluszka. U nas wielokrotnie przeglądana, samodzielnie wybierana jako jedna z ulubionych. Polecam.

magdalenka | 2018-02-14

Synek dostał jak miał niecałe 8 msc.- UWIELBIA!!(ja też;)

Rewelacyjna historyjka, rytm i powtarzalność- bardzo ważny dla Malucha,
rozwija aparat artykulacyjny(wyrażenia dźwiękonaśladowcze),
piękne ilustracje(proste a zarazem bardzo interesujące, Syn za każdym razem przygląda się jakby widział pierwszy raz;),
fajny format, kartonowa(dużyy plus).
Mnie na początku koniec książki również nie zachwycał- ale już mi się zmieniło:D

Drapiący kamień- super(szkoda, że kamień na końcu nie jest do drapania!)

aszlaja | 2018-01-13

Nie rozumiem fenomenu tej książki- ale nie mi ma się ona podobać. Rocznika i dwu latka zachwyceni są książką. Duży plus za kartonowe strony- dla roczniaka to bardzo ważne bo czyta i ogląda ksiazkę dziesiatki razy dziennie. Jeszcze nie jestem wstanie stwierdzić jak z trwałością wydania- za krótko użytkujemy.

Dotka | 2017-12-04

Przyznam szczerze, że osobiście nie przepadam za tą książką. Tzn. jest ok, ładnie wydana, akcja wydaje się ok, ale.. brak dobrego zakończenia mnie irytuje. Mam wrażenie, że to w książce jest jakby 'nie od kompletu' :)
Niemniej jednak, co najważniejsze, mój dwulatek uwielbia tę książkę i gorąco ją polecam dzieciakom w podobnym wieku (my kupiliśmy ją ok. 3 mce temu). Z uwagą śledzi rozwój sytuacji, odpowiada na każdej stronie na pytanie 'ale gdzie jest kamień?' 'Nie maaaaa' rozkładając przy tym szeroko ręce :) Do tego mówi, że tu jest królik i robi kic kic, a tu rybka robi bul bul itd. Warto kupić.

katecz | 2017-09-29
Przeczytana: 29 września 2017

Książka wspierająca rozwój mowy u Maluchów.

Mi się bardzo spodobała ;-)

Tu recenzja: https://www.nebule.pl/jano-wito-ksiazka-wspierania-rozwoju-mowy/

Indianka | 2017-09-27
Przeczytana: wrzesień 2017

Pięknie wydana książeczka dla najmłodszych. Dzieci ją kochają!