basik03 
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 17 godzin temu
Teraz czytam
 • 59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele
  59 sekund. Pomyśl chwilę, zmień wiele
  Autor:
  Na wstępie sporządź listę rzeczy, których wykonanie zajmuje ci 59 sekund. Następnie skreśl je i w czasie, który zyskasz dzięki temu śmiałemu posunięciu, przeczytaj książkę 59 sekund. Masz wciąż za mał...
  czytelników: 1059 | opinie: 37 | ocena: 7,08 (264 głosy) | inne wydania: 1
 • Bieganie metodą Gallowaya
  Bieganie metodą Gallowaya
  Autor:
  Cała Polska biega z nami! Programy przygotowań do biegu na 5 km, biegu na 10 km oraz półmaratonu Kluczowe informacje dla początkujących oraz bezcenne strategie dla wytrawnych biegaczy Zasady odpow...
  czytelników: 437 | opinie: 18 | ocena: 7,02 (180 głosów)
 • Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce
  Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce
  Autor:
  Czy wiesz, że na ciuch z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Czy naprawdę potrzebujesz całej armii szamponów, zapachowych świec i nieużywanych kubków? Gromadzenie rzeczy, k...
  czytelników: 1604 | opinie: 95 | ocena: 6,81 (635 głosów)
 • Córka rzeźbiarza
  Córka rzeźbiarza
  Autor:
  „Byłoby błędem doszukiwać się w Córce rzeźbiarza biograficznego klucza do Muminków. To zupełnie inna proza. Tove Jansson, spełniona pisarka, powraca tu do własnego dzieciństwa i otula je dojrzałym, sz...
  czytelników: 1105 | opinie: 47 | ocena: 7,14 (344 głosy) | inne wydania: 1
 • Dobre bakterie
  Dobre bakterie
  Autor:
  "Żyj brudniej, jedz czyściej" – takim przewrotnym hasłem autorka, doświadczony lekarz, zachęca nas do bardziej racjonalnego i odważnego podejścia do zdrowia, które neguje wiele zbyt pochopni...
  czytelników: 336 | opinie: 10 | ocena: 7,24 (109 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-13 21:29:13
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Kindle
Cykl: Cormoran Strike (tom 4)

Mogę być odrobinę nieobiektywna ale uwielbiam serię o Cormoranie Strike'u. I ta książka, jak każda poprzednia, sprawiła, że nie mogłam przestać czytać, że musiałam jak najszybciej dowiedzieć się kto zabił, no i dlaczego to zrobił. Ciekawy też był wątek historii sprzed lat jak i prywatne życie detektywów i ich dylematy. Lektura wciągająca i trzymająca w napięciu od początku do końca. Polecam!

 
2019-01-02 10:17:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018

Książka Emilii zrobiła na mnie duże wrażenie. Być może też dlatego, że dawno temu nasze drogi się na moment splotły? (Mieszkałam kiedyś w tym samym wieżowcu, a nasi rodzice się przyjaźnili. Pamiętam też, już dużo późniejszą, naszą wizytę w Berlinie; Emilia już wtedy się wyprowadziła z domu) Sięgnęłam po tę książkę pewnie trochę z sentymentu i ... nie mogłam przestać czytać. Powiedziałabym... Książka Emilii zrobiła na mnie duże wrażenie. Być może też dlatego, że dawno temu nasze drogi się na moment splotły? (Mieszkałam kiedyś w tym samym wieżowcu, a nasi rodzice się przyjaźnili. Pamiętam też, już dużo późniejszą, naszą wizytę w Berlinie; Emilia już wtedy się wyprowadziła z domu) Sięgnęłam po tę książkę pewnie trochę z sentymentu i ... nie mogłam przestać czytać. Powiedziałabym nawet, że im dalej byłam tym bardziej książka mi się podobała.
Emilia szczerze opowiada o dylematach imigrantów polskich w Niemczech na przełomie lat 80/90. Opisuje trudną historię własnej rodziny, dla której emigracja to i zyski i straty... Pokazuje też, że dzisiaj nie musi być takie jak wczoraj. Ze być może bycie imigrantem nie musi oznaczać asymilacji a raczej synergię.
Polecam bardzo!

pokaż więcej

 
2018-12-23 21:26:44
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Harry Potter (tom 2)
 
2018-12-06 22:03:27
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Półka Jasia i Idy

Bardzo fajna książeczka dla 8-10 latków. Mój syn lat 9 najpierw powiedział, że to nie dla niego. Po chwili jednak z ciekawością wziął książkę na wieczorne czytanie i przeczytał całą w może pół godziny. Jak pytałam, czego się dowiedział, to odpowiedział, że tego że nie ma co się bać dojrzewania - bo jest fajne:)
Ja też przeczytałam książeczkę i również podobała mi się. Książka zwięźle i ładnie...
Bardzo fajna książeczka dla 8-10 latków. Mój syn lat 9 najpierw powiedział, że to nie dla niego. Po chwili jednak z ciekawością wziął książkę na wieczorne czytanie i przeczytał całą w może pół godziny. Jak pytałam, czego się dowiedział, to odpowiedział, że tego że nie ma co się bać dojrzewania - bo jest fajne:)
Ja też przeczytałam książeczkę i również podobała mi się. Książka zwięźle i ładnie opisuje jak będzie się zmieniać ciało chłopca w najbliższych latach. Która część ciała będzie rosła pierwsza, a co może się dziać później i dlaczego. Język dostosowany do wieku dzieci.
Polecam!

pokaż więcej

 
2018-11-19 17:38:29
Został fanem autorki: Emilia Smechowski
 
2018-11-19 17:36:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kindle
Autor:
Cykl: Kwartet klimatyczny (tom 2)

Tak się zastanawiam, czy gdybym najpierw przeczytała 'Błękit' to czy sięgnęłabym po 'Historię Pszczół'? Nie jestem pewna. Błękit zachwycił mnie mniej. Momentami było wręcz nudno. Historia Davida, jego córki i życia w obozie była dużo ciekawsza od tej o życiu Signe, a jednak końcówka jej historii ociepliła tę postać w moich oczach. Wizje 'postapokaliptyczne' przerażają jednak dalej tak samo.... Tak się zastanawiam, czy gdybym najpierw przeczytała 'Błękit' to czy sięgnęłabym po 'Historię Pszczół'? Nie jestem pewna. Błękit zachwycił mnie mniej. Momentami było wręcz nudno. Historia Davida, jego córki i życia w obozie była dużo ciekawsza od tej o życiu Signe, a jednak końcówka jej historii ociepliła tę postać w moich oczach. Wizje 'postapokaliptyczne' przerażają jednak dalej tak samo. Książki tego nurtu, zaczynając od 'Blackout' a kończąc na 'Błękicie' sprawiają, że zaczynam myśleć o tym, co ja sama mogę zrobić żeby temu zapobiec. I czy w ogóle coś się jeszcze da zrobić... No ale nie byłabym sobą gdybym nie próbowała. A książkę jednak polecam - dla motywacji do walki o Ziemię czyli nas wszystkich, a przede wszystkim o nasze dzieci:)

pokaż więcej

 
2018-11-11 19:45:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kindle
Autor:

Oj, taka sobie. Poprawne czytadło na jeden, dwa wieczory. Momentami mi się dłużyło niestety. Historia wydumana, postaci jakieś niekompletne a jednak nie żałuję, że przeczytałam. Mimo wszystko nadaje się gdy potrzebujesz chwili oddechu od codziennej bieganiny...

 
2018-10-29 19:51:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:

Doceniam takie książki. Wypływające z doświadczenia czy może raczej doświadczania życia. Opowieść o dojrzewaniu, o młodej dziewczynie, która weszła w świat ortodoksyjnych żydów, o których nic wcześniej nie wiedziała i dla których z biegiem lat stała się jakby kolejnym dzieckiem (dla rodziców) i przyjaciółką (dla dzieci). Która potrafiła się otworzyć na tę zamkniętą w swoim świecie rodzinę i... Doceniam takie książki. Wypływające z doświadczenia czy może raczej doświadczania życia. Opowieść o dojrzewaniu, o młodej dziewczynie, która weszła w świat ortodoksyjnych żydów, o których nic wcześniej nie wiedziała i dla których z biegiem lat stała się jakby kolejnym dzieckiem (dla rodziców) i przyjaciółką (dla dzieci). Która potrafiła się otworzyć na tę zamkniętą w swoim świecie rodzinę i która sprawiła, że i oni otworzyli się na nią. Bardzo polecam!

pokaż więcej

 
2018-10-26 10:38:29
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kindle

Dobra książka. Nie jest to arcydzieło, ale bardzo poprawnie opisana historia dwójki Żydów, którym udało się przetrwać Auschwitz... Momentami przerażają szczegóły (które mimo iż znasz z lekcji historii czy innych książek zawsze zaskakują i pobudzają do zastanowienia się jak to się wszystko mogło wydarzyć, jak ludzie mogli być taki źli dla innych ludzi...) ale jest to ziarenko nadziei, że akurat... Dobra książka. Nie jest to arcydzieło, ale bardzo poprawnie opisana historia dwójki Żydów, którym udało się przetrwać Auschwitz... Momentami przerażają szczegóły (które mimo iż znasz z lekcji historii czy innych książek zawsze zaskakują i pobudzają do zastanowienia się jak to się wszystko mogło wydarzyć, jak ludzie mogli być taki źli dla innych ludzi...) ale jest to ziarenko nadziei, że akurat im się uda (i może nie tylko im...).

pokaż więcej

 
2018-10-24 11:10:16
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kindle, Posiadam
Autor:
Cykl: Kwartet klimatyczny (tom 1)

Książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Bardzo dobrze napisana, postaci opisane tak, że możesz poczuć to co oni. Czy to złość czy strach czy rozczarowanie czy niewygody. Wizja przyszłości przerażająca.Jednak książka daje na koniec taką drobinkę nadziei... Polecam! Wciąga od pierwszej strony i nie odpuszcza do końca!

 
2018-10-17 20:45:00
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2018, Kindle, Posiadam
Autor:
 
Moja biblioteczka
152 84 218
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (2)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (1)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd