Mikołajek w szkole PRL

83-85477-08-X
satyra polska, mikołajek, szkoła, PRL
satyra
Dorota_1988

Przygody Mikołajka z francuskiej książki Sempe’go i Gościnnego od wielu lat bawią dzieci i dorosłych. Przygody polskiego Mikołajka są tak samo ucieszne i budzą nie mniej śmiechu niż tamte.

nellanna | 2017-02-05

Można wrócić tropem francuskiego pierwowzoru do ...absurdów lat osiemdziesiątych i stanu wojennego, widzianych oczami dziecka z podstawówki, nawet- jeśli jak ja- nie lubi się i unika polityki. Książeczka skromna, lekko przaśna ale z powodzeniem włączona do mojej biblioteki, jako ewenement, wygrany na bazarku, z którego dochód poszedł na bezdomne koty.

Szuja | 2015-12-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Niestety historyjki z niniejszej książki czerpią z oryginalnego, francuskiego Mikołajka na siłę i w sposób nieudolny. Drażnią mnie dziwaczne polskie imiona, drażni przerysowany PRL (i to mimo, że chodziłem do szkoły w latach '80). Osobiście jestem zawiedziony lekturą, która nie jest nawet w połowie tak śmieszna jak oryginał.

medicus | 2013-08-30

Świetne. Oczywiście to nie jest książeczka dla małych fanów Mikołajka. Natomiast fani, którzy chodzili do szkoły w latach 80-tych będą pękać ze śmiechu :)

Bożena | 2015-12-10

Bardzo lubię tę spolszczoną wersję Mikołajka. Myślę, że autorom udało się zachować klimat oryginału. Docenią ją pewnie Ci, którzy pamiętają lata osiemdziesiąte i stan wojenny.

Anna | 2014-01-04

Książkę przeczytałam dawno, na fali pierwszego chłonięcia przygód "prawdziwego Mikołajka". Nie zrobiła na mnie dobrego wrażenia, nie rozumiałam jej, ilustracje też nie zdobyły mojego uznania. Sama nie wiem, może teraz, po latach potrafiłabym ją docenić?

moonlitsugar | 2013-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2013

Słabe, nieśmieszne.

Michał | 2011-11-24

Bardzo ciekawią mnie losy Mikołajka w czasach PRLu.

twojastara | 2016-12-02
Przeczytana: 1997 rok