Trudne słówka

Wydawnictwo: Egmont Polska

Dość nietypowy słowniczek, składający się z zabawnych scenek z życia znanych dobrze czytelnikom Miziołków. Ich reakcje na rozmaite sytuacje uczą definicji takich słów jak purysta, czy malkontent. Kilkadziesiąt historyjek składa się przy okazji na portret współczesnej rodziny, która toczy odwieczna wojnę domową.

Pamiętam, że ta mała, śmieszna książeczka nauczyła mnie w podstawówce słowa "atawizm". W sam raz dla dzieci, uczy nowych słówek, ale w taki sposób, że dzieciaki nawet nie powinny marudzić.

Asia-Polihymnia | 2011-10-27
Przeczytana: 26 października 2011

Ciekawa pozycja. Zabawne krótkie historyjki mające ilustrować niektóre z trudnych wyrazów, takich jak: migracja, asceza, demilitaryzacja, purysta, autosugestia i in.
Przypomina mi trochę książkę G. Kasdepke "Co to znaczy" (u Kasdepke były wyjaśniane powiedzenia), ale mniej "przyjazna" dla dzieci, bo wyjaśnienia pojęć nie są zawarte w tekście historyjki, tylko wyjaśniane na marginesie.
Czytanie dzieciom (6- i 8- latkom) nie wyszło, ale będę chciała, żeby sobie za kilka lat sami książeczkę przeczytali. Sądzę, że warto.

Anna Es | 2016-12-08
fajnyagat | 2016-02-22