W poszukiwaniu długości geograficznej

Longitude
83-7150-498-5
esej, , historia,
hunter

Fascynująca opowieść o wynalezieniu żeglarskiego chronometru, książka o nawigacji, astronomii i rzemiośle zegarmistrza. W XVIII wieku problem długości geograficznej był najpoważniejszym dylematen naukowym - dobrobyt narodów i losy poszczególnych ludzi zależały od rozwiązania tego problemu. Z tej epickiej opowieści dowiadujemy się o zmaganiach nauki z zagadnieniem mierzenia czasu oraz o wieloletniej pracy Johna Harrisona nad skonstruowaniem doskonałego chronometru..

Małgorzata | 2015-08-10
monique | 2016-12-15
Na półkach: Teraz czytam
Hytysz | 2016-07-24
70 najważniejszych książek Richarda Bransona

Może nie każdy kojarzy nazwisko Richarda Bransona, ale zdecydowana większość kojarzy nazwę jego Virgin Group. Branson to brytyjski przedsiębiorca i miliarder, którego majątek wyceniany jest na prawie 5 mld dolarów. Z okazji Światowego Dnia Książki Branson przygotował niezwykle ciekawą i różnorodną listę 70 najważniejszych dla niego książek.