W poszukiwaniu długości geograficznej

Longitude
83-7150-498-5
esej, , historia,
hunter

Fascynująca opowieść o wynalezieniu żeglarskiego chronometru, książka o nawigacji, astronomii i rzemiośle zegarmistrza. W XVIII wieku problem długości geograficznej był najpoważniejszym dylematen naukowym - dobrobyt narodów i losy poszczególnych ludzi zależały od rozwiązania tego problemu. Z tej epickiej opowieści dowiadujemy się o zmaganiach nauki z zagadnieniem mierzenia czasu oraz o wieloletniej pracy Johna Harrisona nad skonstruowaniem doskonałego chronometru..

Małgorzata | 2015-08-10
Przeczytana: 2015 rok