Najnowsze artykuły
- ArtykułyPrzygotuj się na nadchodzącą jesień. Najlepsze książkowe promocje wrześniaLubimyCzytać1
- ArtykułyPrzeczytaj fragment książki „Akrobatki” Agi AntczakLubimyCzytać1
- ArtykułyWeź udział w akcji recenzenckiej i otrzymaj książkę „Wszyscy zakochani nocą” Mieko KawakamiLubimyCzytać1
- Artykuły„Miasteczko Salem” i „Pingwin” robią wrażenie. Adaptacja Stephena Kinga z szansami na OscaraKonrad Wrzesiński5
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Walter-Jörg Langbein
8
6,4/10
Pisze książki: popularnonaukowa, inne
Najpopularniejsza książka
Największe tajemnice świata. Niezwykłe wydarzenia ostatnich XXV wieków
5,9 z 29 ocen
61 czytelników 4 opinie
Urodził się w 1954 roku w Koburgu. Żyje w okolicy Bad Pyrmont. Studiował w Erlangen teologię ewangelicką. Po przetłumaczeniu między innymi tajemniczych tekstów ("Qumran") i obszernych fragmentów Starego Testamentu z hebrajskiego oryginału na język niemiecki, opublikował w 1979 roku pierwszą książkę ("Bogowie-astronauci") otrzymując za nią międzynarodowe wyróżnienie. Później ukazują się jego artykuły w wielu książkach specjalistycznych ("Nowe dowody preastronautyki"-1979, "Z głębi kosmosu"-1985, "Kosmiczne ślady"-1989, "Nowe kosmiczne ślady"-1992) i liczne publikacje fachowe oraz serie. Autor uchodzi w międzynarodowych kręgach za eksperta w dziedzinie preastronautyki ("Czy bogowie byli astronautami?")http://
6,4/10średnia ocena książek autora
108 przeczytało książki autora
142 chce przeczytać książki autora
2fanów autora
Zostań fanem autoraSprawdź, czy Twoi znajomi też czytają książki autora - dołącz do nas
Książki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Zanim nastąpił potop. O górach bogów, miastach widmach, cyklopowych murach, potworach i dinozaurach
Walter-Jörg Langbein
5,9 z 7 ocen
18 czytelników 0 opinii
1998
Syndrom Sfinksa : powrót bogów-astronautów
Walter-Jörg Langbein
5,9 z 7 ocen
18 czytelników 0 opinii
1997
Największe tajemnice świata. Niezwykłe wydarzenia ostatnich XXV wieków
Walter-Jörg Langbein
5,9 z 29 ocen
61 czytelników 4 opinie
1994
Najnowsze opinie o książkach autora
Tajemnice Biblii Walter-Jörg Langbein
6,6
Będąc świeżo po przeczytaniu książki jestem bardzo zadowolony. Autor przedstawia w niej różnorakie fakty dotyczące biblijnych historii, przekłamań w przekładach i innych spraw niewygodnych dla chrześcijan. Wszystko jest napisane bardzo przystępnym językiem, w sposób, dzięki któremu naprawdę ciężko jest się od tej książki oderwać. Polecam!
Tajemnice Biblii Walter-Jörg Langbein
6,6
"Tajemnice Biblii" to książka wysoce nierówna ze wskazaniem na minus, chociaż posiada też pewne zalety. Przede wszystkim brak w niej klarownego podziału na wątki tematyczne (tak, jak to jest w niezapomnianych "Opowieściach Biblijnych" Zenona Kosidowskiego). Stąd jest tu trochę o Genesis, trochę o rytualnych mordach (inspirowane motywem zabicia córki Jaira),trochę o kosmitach a'la Daniken (inspirowane proroctwami Ezechiela),trochę o kulcie maryjnym, trochę o Jezusie. W sensie ścisłym nie ma tu mowy o tajemnicach Biblii - raczej pewne jej wątki są kanwą do rozwlekłych popisów.
Po drugie - książka rozpada się na szereg dygresji, które nie mają ze sobą wiele wspólnego. Połowa książki to rozwlekłe dywagacje na temat archaicznych zapisów odwiedzin kosmitów w Indiach czy Ameryce Środkowej - niby inspirowane wizjami Ezechiela, ale w praktyce czyta się nie o Biblii, tylko jakieś amazońskie odloty na poboczne tematy. Albo dygresje na temat Lutra i jego "miłosiernego" stosunku do chłopów - do książki o Biblii pasuje jak pięść do oka. W sumie połowę książki można by skreślić, bo zwyczajnie nie jest na temat, na dodatek napisane słabo.
Z drugiej strony znalazłem w niej pewne interesujące koncepcje. Jedną z ciekawszych dla mnie jest hipoteza o bliskich związkach Jezusa z sektą Esseńczyków. W Biblii przetłumaczonej dla nas z błędami ukrywa się archaicznego Jezusa - rebelianta, rewolucjonistę, prowadzącego doraźną walką z Rzymianami, kalkulującego własną śmierć w imię celów politycznych - za obrazem Jezusa nowożytnego - zainteresowanego wyłącznie sprawami duchowymi. Muszę przyznać, że autor przekonał mnie dowodząc, że konflikt Jezusa z religijnymi Żydami był w istocie wtrętem późno-chrześcijańskim, co widać w świetle tego, jak Jezus ściśle trzymał się prawa Mojżeszowego. Albo koncepcja Jezusa uduchowionego, oderwanego od spraw ziemskich - to się nijak ma do tego, co przebija pomiędzy tendencyjnym podejściem ewangelistów. Moim zdaniem te części książki, w których autor pokazuje, jak błędnie jest przetłumaczona Biblia i jak to wypacza jej sens, ma prawdziwą wartość. Chociaż dla tych kilku analiz i koncepcji warto przebrnąć przez całą - niepotrzebną - resztę.