Why Evolution Is True
popularnonaukowe, Darwin, ewolucja
Pistacia

„Ewolucja jest faktem” to zwięzłe i zrozumiałe podsumowanie faktów potwierdzających ewolucję darwinowską. Naukowcy ciągle odkrywają gatunki znajdujące się w trakcie podziału, obserwują jak dobór naturalny zmienia na naszych oczach rośliny i zwierzęta, a także znajdują coraz to nowe skamieniałości, dzięki którym można uchwycić zmiany zachodzące w przeszłości: dinozaury z zaczątkami piór, ryby, którym wyrosły kończyny. Podkreślając „nieusuwalne piętno” procesów zaproponowanych przez Darwina, Jerry A. Coyne dowodzi, że ewolucja to coś więcej niż teoria: to fakt. Fakt, w którego istnienie nie może wątpić żaden otwarty umysł.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Cassidy | 2013-03-28

Świetna książka dla tych, którzy poza szkolnymi lekcjami biologii nie mieli do czynienia z teorią ewolucji. Dla osób potrzebujących prosto wyjaśnionej podstawy, najważniejszych faktów zebranych w jedno, opisanych lekko, zwięźle, bez zbędnej naukowej terminologii i bardziej zaawansowanych zagadnień. Oceniam ją wysoko, ponieważ tę właśnie książkę dałabym osobie, która poprosiłaby mnie o trafne i łatwe w odbiorze podsumowanie teorii ewolucji.

Tu nie ma nic nowego, autor nie szarżuje z własnymi przemyśleniami - za to zgrabnie układa to, co ustalili inni. Osoby siedzące w temacie nie znajdą tu zbyt wiele dla siebie, być może nawet uznają tę książkę za nudną. Nie jest odkrywcza ani przełomowa. "Ewolucja jest faktem" to prawie elementarz - porządkuje wiedzę, otwiera drzwi do dalszych poszukiwań.

bimber55 | 2014-05-21
Przeczytana: 21 maja 2014

Książka o doborze naturalnym, czyli zwyczajnym dostosowywaniu się organizmów do otoczenia, a ewolucja to coś więcej niż tylko dobór naturalny. Dowody na pochodzenie człowieka od małpy straaasznie naciągane. Niska ocena za wszystkie kłamstwa, np. na temat spójności datowania radiometrycznego. Autor w kilku miejscach sam sobie zaprzecza. Nie polecam...

Interfides | 2014-02-15
Przeczytana: 13 lutego 2014

Świetna (mimo kilku drobnych błędów merytorycznych) książka przybliżająca ewolucję przeciętnemu zjadaczowi chleba.

FisherKing | 2012-02-20

Mocne cztery i nic więcej.Przewidywalna i wtórna.

Mniszka | 2016-02-05
Przeczytana: 08 września 2015

Bardzo przystępne wprowadzenie do teorii ewolucji, jednak książka jest dla tych, którzy dopiero co zetknęli się z tą teorią lub chcą sobie powtórzyć jej podstawy. Sama nie znalazłam w niej nic, czego bym wcześniej nie wiedziała.

kopecjusz | 2016-07-29
Na półkach: Przeczytane, Nie posiadam