Pułapka na sponsora

Tłumaczenie: Ewa Skórska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Żenia i Anfisa". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Капкан на спонсора
rosyjski kryminał
Dorota_1988

Pierwsza powieść z cyklu bijącego rekordy popularności w Rosji! Gratka dla wielbicieli prozy Joanny Chmielewskiej. Bohaterkami są dwie energiczne kobiety: dziennikarka Żenia i jej przyjaciółka Anfisa. Z niesłychanym talentem wplątują się w kolejne afery. Ryzykują życiem, walczą ze złoczyńcami, demaskują przestępców, a w wolnych chwilach przeżywają romantyczne przygody. W tym tomie Anfisa...

Bohaterkami są dwie energiczne kobiety: dziennikarka Żenia i jej przyjaciółka Anfisa. Z niesłychanym talentem wplątują się w kolejne afery. Ryzykują życiem, walczą ze złoczyńcami, demaskują przestępców, a w wolnych chwilach przeżywają romantyczne przygody. W tym tomie Anfisa odkrywa swoje nieprzeciętne zdolności twórcze, których efektem jest kryminał Morderstwo w domu z kolumnami. Nieoczekiwanie życie przyjaciółek zaczyna się toczyć według mrożącego krew w żyłach scenariusza przedstawionego w powieści… Trup ściele się gęsto, sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, dialogi porywają błyskotliwością i ironią, akcja gna naprzód w iście morderczym tempie. Jak to u Polakowej, którą wielu z nas pokochało za cykl powieści o Oldze Riazancewej – z „Wielkim seksem w małym mieście” na czele.

Lucy | 2011-01-18
Przeczytana: 16 stycznia 2011

Zwariowane przygody dwóch przyjaciółek - Żeni i Anfisy.Jedna z nich w przypływie natchnienia pisze kryminał nie spodziewając się ,że jego treść niedługo stanie się rzeczywistością.Zabawne dialogi ,sytuacje i główne bohaterki sprawiają ,że książke czyta się z przyjemnością i szerokim uśmiechem na ustach.

gosiurka | 2015-10-05
Przeczytana: 05 września 2015

Bardzo fajna książka na poprawę humoru o szalonych ,ale nie głupich dziewczynach :)

Aniutka90 | 2012-05-13
Przeczytana: 21 czerwca 2012

Jestem do bani w pisaniu recenzji, więc ujmę to bardzo krótko.
Książka ma w sobie coś co po prostu uwielbiam! Znakomitą fabułę, świetny pomysł, akcja, śmieszne dialogi i od pierwszych stron przypadające do serca główne bohaterki! Fani J.Chmielewskiej to jest obowiązkowa pozycja dla nas! Bardzo mi się podobała, z wielką chęcią sięgnę po resztę pozycji autorki.
Polecam gorąco jak zwykle!
PS. Scena budzenia Spencazowca-Romana – bezcenna :D:D:D (dla wtajemniczonych :))

asia_32 | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Śmieszna,pełna zwrotów akcji komedia kryminalna,o tym że nie które pomysły zaczynają żyć własnym życiem i to co jest wymysłem wyobraźni zaczyna się naprawdę dziać.Tak jest właśnie w książce Tatiany Polakowej.Anfisa główna bohaterka pisze kryminał,wkrótce pewne osoby zaczynają ginąć w taki sam sposób jak wymyśliła w swojej książce.Pojawia się lokalna mafia,przystojny oficer służb specjalnych i niezawodna przyjaciółka.Polecam.

Arielka | 2014-10-13
Przeczytana: czerwiec 2014

Śmieszna pełna zabawnych sytuacji kryminał który mnie akurat nie przeraził a raczej rozbawił.

ElViento | 2011-11-02
Na półkach: Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: 12 listopada 2011

przyjemnie się czyta, lekkie i odprężające :)

wirydiana | 2012-06-24
Przeczytana: 23 maja 2012

Po raz kolejny przekonałam się, że podróbka zawsze pozostanie podróbką. Nie da się w żaden sposób zastąpić produktu z najwyższej półki. Jakość zawsze wygra. Podobnie jest w literaturze. Książki Polakowej, szeroko reklamowane u nas jako nowe odkrycie na miarę Chmielewskiej, tak się mają do oryginału jak mercedes do poloneza. Ten ostatni to też samochód i też jeździ, tylko...... .
A wszystko zaczęło się od początkującej, a już niespełnionej pisarki, Anfisy. Pod wpływem swojej koleżanki postanawia nieopacznie, napisany własnoręcznie kryminał, udostępnić szerszej publiczności. W związku z tym rozsyła rękopis dzieła tu i tam. Odzew jest, oczywiście, zerowy. Wydawcy nie są zachwyceni wizją podmienionego trupa zakopanego w daliach. I oto pewnego dnia nasze bohaterki ze zdziwieniem odkrywają, że opisaną akcję kryminalną, ktoś postanawia wprowadzić w życie. Najpierw pojawiają się tajemnicze zwłoki, które według oficjalnej wersji zwłokami staną się dopiero za kilka dni. Potem dochodzi do...

CzytanieweKrwi | 2014-08-05
Przeczytana: 03 sierpnia 2014

Jest to pierwszy tom o przygodach dwóch zwariowanych przyjaciółek, Żeni i Anfisy, które mają niezwykły talent do wpadania w kłopoty. W tej książce Anfisa postanawia napisać swoją pierwszą książkę, jest to kryminał. Który wywoła lawinę kłopotów, trupów, dziwnych zdarzeń i ludzi, którzy będą podejrzani na każdym kroku. Nie będą wiedzieć komu można będzie zaufać.
Na szczęście naszym bohaterką będzie pomagać dzielny major.
Nie chcę zdradzać więcej z książki. Dla tego zachęcam do przeczytania jej. Na pewno nie da się przy niej nudzić bo trzyma w napięciu, ma zabawne i ironiczne teksty, a także wiele się dzieje. Nie znajdziecie w niej długich i nudnych opisów. Dzięki bogu.
Książkę polecam każdej osobie, która lubi kryminały z humorem i tym którzy nie mają aktualnie co czytać, a chcą miło spędzić czas na czytaniu czegoś zabawnego i lekkiego.
Ja na pewno jeszcze nie raz sięgnę po kolejną książkę Tatiany Polakowej.

jawora | 2011-07-20
Na półkach: Przeczytane, Kryminał
Przeczytana: 20 lipca 2011

Sąsiadka wręczyła mi ,,Pułapkę na sponsora'' ze słowami:

-lubisz Chmielewską? To czytaj.

Rzeczywiście,trudno się oprzeć wrażeniu, że Tatiana Polakowa, autorka książki ,wzoruje się na Joannie Chmielewskiej.

Ale czy to źle?Uważam że przeciwnie:

wartka akcja,humor ,dialogi prowokujące śmiech ,stanowią atuty tej powieści.

Główne bohaterki:

Anfisa i Żenia to ,,głodne'' przygód młode kobiety, które przez niewiarygodny zbieg okoliczności wplątują się w aferę kryminalną. Są oczywiście trupy i dręczące pytanie:Kto zabił?

Kandydatów ma zbrodniarza jest kilku, ale odkrycie mordercy to jednak zaskoczenie....

Nie może też zabraknąć wątku miłosnego i happy endu.

Jednym słowem jest to fantastyczna lektura na odstresowanie,lekka i przyjemna,którą można śmiało zabrać na wakacyjny urlop..

Przeczytałam szybko i z prawdziwą przyjemnością.

Kamila Roszyk | 2015-09-16
Przeczytana: 15 września 2015

Czytałam trochę nie w kolejności, ale nie przeszkadzało mi to :) zarówno jak dotychczasowe przeczytane przeze mnie książki Tatiany z serii z Żeńką i Anfisą, powieść ciekawa z nutką humoru. Super się czyta, choć troszkę się pogubiłam w pewnym momencie, ale było to spowodowane dłuższa przymusową przerwą w czytaniu - totalny brak czasu. Polecam :)