Pułapka na sponsora

Okładka książki Pułapka na sponsora Tatjana Polakowa
Okładka książki Pułapka na sponsora
Tatjana Polakowa Wydawnictwo: Klub dla Ciebie Cykl: Żenia i Anfisa (tom 1) literatura piękna
Żenia i Anfisa (tom 1)
Ewa Skórska
rosyjski kryminał

31/180/2022
Wyzwanie LC marzec 2022 – Wschodnia Europa
Łomójboże, jeżeli Rosjanie takie blubry uznają za wiarygodne, to uwierzą w każdą bzdurę. Głównymi bohaterkami są dwie pańcie, piękne i młode, utrzymujące się nie wiadomo z czego, bo na pewno nie z pracy, z której się urywają z byle powodu albo i bez niego. Jedna natrafia na trupa za szafą. Być może w Rosji to jest normalne, że człowiek ładuje się po godzinach pracy do pustego (i cudzego) biura i rozgląda po pokojach... Trup potem znika. I pojawia się po trzech dniach, jako świeża ofiara wypadku drogowego. Poza spaleniem w rozbitym samochodzie trzydniowego nieboszczyka z nożem w plecach mamy jeszcze utonięcie, mordobicie ze skutkiem śmiertelnym i coś jeszcze, ale już zapomniałam. A także próbę pozbycia się bohaterek poprzez rozjechanie na mokry placek i otrucie miksturą na odchudzanie. Swoją drogą ta, która się odchudza, permanentnie obżera się pierogami i zdaje się, że co godzinę zagląda do lodówki. Do tego te wszystkie trupy, zanim pojawiły się w powieściowej rzeczywistości, objawiły się w rękopisie kryminału napisanego przez jedną z bohaterek. Bohaterka powieści kryminalnej autorką powieści kryminalnej! Kryminał w kryminale! Powieść w powieści! To ci dopiero przebiegły pomysł na intrygę!
A jeszcze gangster nie jest gangsterem, prawnik nie jest gangsterem, za to policjant dostaje po głowie (nie pamiętam, dlaczego, może jest kumplem gangstera),pojawia się żołnierz specnazu, wielbiciel głównej bohaterki (nie tej, która wyżera kluchy z lodówki),który jej się oświadcza, zresztą każdy facet się na nią ślini natychmiast po zapoznaniu... A to wszystko na zaledwie 290 stronach.
Rozumiecie coś z tego, co napisałam? pewnie nie. A to streszczenie tej książczyny właśnie. To już teraz nie musicie się zastawiać, czy czytać, czy nie. NIE.
I jeszcze rzekomo to jest na wesoło!!!!! To określenie ubawiło mnie najbardziej.

Dawno temu czytałam serię Polakowej o Oldze Riazancewej, klasyczne kryminały, dość ponure i gorzkie. I to było coś. A to tutaj? Szkoda słów. Nie wiem, czemu tyle ich napisałam.

31/180/2022
Wyzwanie LC marzec 2022 – Wschodnia Europa

Ruska wersja Chmielewskiej. Lekka, sympatyczna, nie udająca niczego więcej niż proponuje. Czyta się z uśmiechem na twarzy. Dobra robota.

Trzpiotowata, nieco hipochondryczna główna bohaterka i jej nieco szalona psiapsiółka organizacyjnie pozbierana stanowią doskonały team co rusz pakujący się w prześmieszne i oczywiście niezawinione przez siebie kłopoty, z których musi wyciągać je mąż jednej z nich, będący przypadkowo zarazem żołnierzem Specnazu o rozległych znajomościach.
Pogodna historyjka, dla rozrywki, ładnie napisana.
No i żeby mnie ktoś tak pokochał.

Pogodna historyjka, dla rozrywki,...

Czytałam trochę nie w kolejności, ale nie przeszkadzało mi to :) zarówno jak dotychczasowe przeczytane przeze mnie książki Tatiany z serii z Żeńką i Anfisą, powieść ciekawa z nutką humoru. Super się czyta, choć troszkę się pogubiłam w pewnym momencie, ale było to spowodowane dłuższa przymusową przerwą w czytaniu - totalny brak czasu. Polecam :)

Lekki kryminał z zadziwiającymi,uroczymi przypadkami rządzącymi tylko Rosją. Czyta się bardzo szybko i lekko, humorystyczny, dosadny i uchylający rąbek tajemnicy kierujący Rosjanami. Z serii I love Russia,czyli w Rosji wszystko się może zdarzyć. Polecam :)

Jest to pierwszy tom o przygodach dwóch zwariowanych przyjaciółek, Żeni i Anfisy, które mają niezwykły talent do wpadania w kłopoty. W tej książce Anfisa postanawia napisać swoją pierwszą książkę, jest to kryminał. Który wywoła lawinę kłopotów, trupów, dziwnych zdarzeń i ludzi, którzy będą podejrzani na każdym kroku. Nie będą wiedzieć komu można będzie zaufać.
Na szczęście naszym bohaterką będzie pomagać dzielny major.
Nie chcę zdradzać więcej z książki. Dla tego zachęcam do przeczytania jej. Na pewno nie da się przy niej nudzić bo trzyma w napięciu, ma zabawne i ironiczne teksty, a także wiele się dzieje. Nie znajdziecie w niej długich i nudnych opisów. Dzięki bogu.
Książkę polecam każdej osobie, która lubi kryminały z humorem i tym którzy nie mają aktualnie co czytać, a chcą miło spędzić czas na czytaniu czegoś zabawnego i lekkiego.
Ja na pewno jeszcze nie raz sięgnę po kolejną książkę Tatiany Polakowej.

Na...

2090

Śmieszna,pełna zwrotów akcji komedia kryminalna,o tym że nie które pomysły zaczynają żyć własnym życiem i to co jest wymysłem wyobraźni zaczyna się naprawdę dziać.Tak jest właśnie w książce Tatiany Polakowej.Anfisa główna bohaterka pisze kryminał,wkrótce pewne osoby zaczynają ginąć w taki sam sposób jak wymyśliła w swojej książce.Pojawia się lokalna mafia,przystojny oficer służb specjalnych i niezawodna przyjaciółka.Polecam.

Wszyscy porównują do Chmielewskij, której nie czytałam nigdy, więc bez porównań: lekki, zabawny kryminał z wartka akcją. Mi się podobała.

Śmieszna pełna zabawnych sytuacji kryminał który mnie akurat nie przeraził a raczej rozbawił.

1965

No owszem, prawie jak Chmielewska. Właściwie przez cały czas miałam wrażenie, że czytam książkę pani Joanny.
Całkiem fajna komedia kryminalna. Można się rozerwać przy lekturze.

Całkiem fajna komedia kryminalna. Można się rozerwać przy lekturze.

• 2011
  • Kryminał