Punkt i linia a płaszczyzna. Przyczynek do analizy elementów malarskich

Tłumaczenie: Stanisław Fijałkowski

Od tłumacza.

źródło okładki: www.atticus.pl

mrchair | 2018-04-20
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam

Poniższe opinie (buta i lekceważący stosunek w odniesieniu do autora) wzbudziły we mnie tylko niemy śmiech i politowanie. Użytkowniczkom gorąco życzę większego pomyślunku w przyszłym konstruowaniu tycich osądów.

BeArcik | 2012-12-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Studya
Przeczytana: 22 listopada 2012

Może i jestem stronnicza i nie potrafię wybaczyć Kandinsky'emu porzucenia secesji na rzecz abstrakcjonizmu, ale jego praca była dla mnie li i jedynie próbą dorobienia ideologii do... właściwie niczego. Bardzo się cieszę, że nie byłam jego studentką na Bauhausie, i że z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jego bardzo subiektywne refleksje na temat sztuki nijak się mają do tego, co ja za sztukę uważam.

Jibril | 2012-12-11

Jeśli ma się ochotę na poczytanie o niemal sawantycznych skojarzeniach autora i jego refleksach na temat sztuki jako takiej i zaznajomieniu się z punktem widzenia Kadinskiego, to jest to pozycja wręcz obowiązkowa. Jednakże dla historyka sztuki jest to przewodnik, jak nie powinno się pisać publikacji związanych ze sztuką.

socratea | 2018-04-09
Na półkach: Sztuka, Przeczytane