Sztuka i czas. Od prehistorii do rokoka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Sztuka i Czas". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WSiP
sztuka

Sztuka i czas. Od prehistorii do rokoka Barbary Osińskiej jest pierwszą częścią cyklu historii sztuki. Stanowi szczegółowy i chronologiczny kurs historii sztuki, przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych tą dziedziną wiedzy. Podręcznik zawiera wiele ilustracji.

źródło opisu: okładka książki

joasia | 2011-10-27

Szkoda, że niezmiennie od wielu lat jest to praktycznie jedyny podręcznik dla uczniów traktujący o sztuce. Napisany dobrze, pomocny. Wymaga jednak by szukać uzupełnienia wiedzy. Obecnie wydawany w czterech tomach (jak dla mnie bez sensu, z dwóch książek zrobiły się cztery).

Emilia | 2011-05-17

Idealna, jeśli ktoś przygotowuje się do matury z historii sztuki. Zawiera nie tylko reprodukcje dzieł i informacje dotyczące konkretnych autorów, ale też zarys historyczny każdej epoki włączając w to pozycję społeczną artysty w określonym momencie historii. Polecam też drugą część cyklu, opracowaną przez tą samą autorkę.

dzosefinn | 2011-04-09

Bardzo dobry podręcznik da tych, którzy chcą odkryć tajniki historii sztuki. Zawiera wiele ciekawych informacji oraz wiele przepięknych zdjęć.

Dzięki niemu obroniłam dyplom :P

pocahontas_88 | 2012-01-05

Książka nadaje się w sam raz na lekcje historii sztuki w liceum (na późniejszym etapie oczywiście okaże się zbyt pobieżna, a i informacje w niej zawarte często mogą okazać się sporne). Polecam ją maturzystom, język jest prosty, zrozumiały. Oprawa graficzna też jest jedną z lepszych, dość dużo fotografii.

| 2011-04-14

jako lektura licealna była dla mnie fantastycznym podręcznikiem, gdzie na kolejnych stronach odkrywałam coraz to nowych artystów, dobry zbiór dla początkujących, którzy dopiero zaczynaj swoją przygodę.

| 2010-12-01

Ciężko jest ocenić podręcznik, ale co warto powiedzieć to to, że ta pozycja i jej kontynuacja jest idealnych wstępem do historii sztuki.

bezwoda | 2012-04-15
Przeczytana: maj 2012

Rewelacyjny podręcznik na szybką powtórkę przed maturą do historii sztukii ;)

justanillusion | 2012-06-20
Przeczytana: 2010 rok

Jestem bardzo zadowolona z zakupu tej książki, krótko i na temat, żadnych zbędnych informacji, rewelacyjnie mi się z niej uczyło i przygotowywało indywidualnie do matury. Polecam.

Ezetka | 2013-11-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sztuka

Bardzo zwięzły i konkretny przewodnik po historii sztuki. Idealny dla początkujących miłośników sztuki i jako wstęp do rozwijania zainteresowań.

J23 | 2016-11-07