Eseje o sztuce i artystach

Okładka książki Eseje o sztuce i artystach Wassily Kandinsky
Okładka książki Eseje o sztuce i artystach
Wassily Kandinsky Wydawnictwo: Rewizje sztuka
sztuka
Essays über Kunst und Künstler
Rewizje
2022-10-28
2022-10-28
Ewa Borsuk

Okładka książki Awangardowe Muzeum Masha Chlenova, S. Dreier, Maria Gough, Jennifer R. Gross, Frauke V. Josenhans, Wassily Kandinsky, Katherine, EI LIssitzky, Sandra Loschke, Kazimierz Malewicz, Daniel Muzyczuk, J. Myers, Agnieszka Pindera, Aleksandr Rodczenko, Przecław Smolik, Société Anonyme, Władysław Strzemiński, Jarosław Suchan, Marcin Szeląg, Dawid Szterenberg, J. Szupińska, Rebecca Uchill, Tomasz Załuski
Awangardowe Mu... Masha Chlenova, S. ...

Nie znam się na sztuce, jestem w tej dziedzinie kompletnym amatorem, ale ta książka i ten autor to dla mnie odkrycie roku. Kapitalne źródło cytatów, ale przede wszystkim przemyśleń o sztuce. Taka filozofia sztuki. Poniżej krótki cytat jako przedsmak całości:

"Tylko to co sprzeciwia się duchowi, trafia w ślepą uliczkę. Natomiast to, co się rodzi z ducha i jemu służy, otwiera wszystkie drogi i prowadzi do wolności" W. Kandinsky, Rozważania o sztuce abstrakcyjnej, str. 137, w: Eseje o sztuce i artystach, wyd. Rewizje 2023

Edit: Zapomniałem dopisać. Książka jest bardzo ładnie wydana. Widać dbałość o najmniejsze detale. Papier, okładka itp. Dobra na prezent!!!

Bez zbędnego powielania treści - moja recenzja znajduje się tutaj:

Bez zbędnego powielania treści - moja recenzja znajduje się tutaj:

• Sztuka
  • SZTUKA
  • Art

Dodaj cytat z książki Eseje o sztuce i artystach