rozwińzwiń

O duchowości w sztuce

Okładka książki O duchowości w sztuce Wassily Kandinsky
Okładka książki O duchowości w sztuce
Wassily Kandinsky Wydawnictwo: Państwowa Galeria Sztuki sztuka
sztuka
Państwowa Galeria Sztuki
1996-01-01
1996-01-01
83-86658-17-7
Stanisław Fijałkowski
sztuka malarstwo abstrakcja estetyka duchowość

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Pomaga interpretować sztukę nowoczesną, zachęca do głębszej refleksji.

Pomaga interpretować sztukę nowoczesną, zachęca do głębszej refleksji.

Bez zbędnego powielania treści - moja recenzja znajduje się tutaj:

Bez zbędnego powielania treści - moja recenzja znajduje się tutaj:

Nie tak porywająca jak Punkt i linia, ale część o doborze barw jest bardzo interesująca. Teraz zawsze, kiedy spojrzę na obraz Maryi w czerwonej szacie i przerzuconej przez ramie niebieskiej chuście, będę wiedziała, że artysta chciał w ten sposób zakomunikować przynależność ziemskiej kobiety do nieba...

Bardzo dużo mi dała. Na, w zasadzie, małej przestrzeni, Kandyński bardzo skrupulatnie objaśnił malarstwo abstrakcyjne od teoretycznej jak i praktycznej strony.

• Sztuka
  • Chcę w prezencie