O duchowości w sztuce

sztuka
83-86658-17-7
Stanisław Fijałkowski
sztuka malarstwo abstrakcja estetyka duchowość

Właśnie skończyłem czytać tę książkę po raz trzeci.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że nie każdy czytelnik będzie zachwycony lekturą "O duchowości w sztuce". Nie jest to książka łatwa, a w dodatku poruszana w niej tematyka jest bardzo specyficzna. Trzeba odznaczać się konkretnymi zainteresowaniami, by w pełni docenić dzieło Kandinsky’ego.

Myślę, że jest to pozycja, która...

Nie tak porywająca jak Punkt i linia, ale część o doborze barw jest bardzo interesująca. Teraz zawsze, kiedy spojrzę na obraz Maryi w czerwonej szacie i przerzuconej przez ramie niebieskiej chuście, będę wiedziała, że artysta chciał w ten sposób zakomunikować przynależność ziemskiej kobiety do nieba...

Bardzo dużo mi dała. Na, w zasadzie, małej przestrzeni, Kandyński bardzo skrupulatnie objaśnił malarstwo abstrakcyjne od teoretycznej jak i praktycznej strony.

• Sztuka
  • Chcę w prezencie