Zagadka dwunastej planety

Tłumaczenie: Kamil Omar Kuraszkiewicz
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Tajemnice Przeszłości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Amber
Phoenix solution
hunter

Dlaczeg egipscy faraonowie uważali się za bogów. Skąd brała się ich obsesja wiecznego życia po śmierci. Dlaczego wierzyli, że piekło znajduje się pod ziemią. " Kosmiczny " przełom w badaniach nad historią Egiptu od czasów Kamienia z Rosetty.

Anksunamun | 2016-10-10
Przeczytana: 09 października 2016

Sięgając po tę książkę, byłam żądna poznania nowych, alternatywnych interpretacji zagadnienia tajemnic starożytnego Egiptu. Przez pierwszą część opracowania przebrnęłam bardzo szybko, podekscytowana tematem piramid i Sfinksa, której dotyczyła. Sądziłam, że dotrwam do końca w tym samym stanie ekscytacji, jednak niestety. W dalszej bowiem części swej książki Alford zabrał się za tłumaczenie mitologii egipskiej, powiązując ją z teoretycznymi hipotezami astronomicznymi. Oczywiście esencją alternatywnej egiptologii jest skojarzenie jej z kosmosem i nieznaną cywilizacją z przeszłości, jednak podczas gdy inni badacze wysnuwają teorie oparte na bardziej naukowych podstawach, Alford, przynajmniej takie odniosłam wrażenie, znalazł parę niepotwierdzonych faktów o hipotetycznych eksplozjach planet i zaczął dopasowywać wszystko pod kątem mitologii. Rzecz jasna każdy ma prawo do tworzenia własnych pomysłów i rozwiązań, jednak te przedstawione przez Alforda uważam za zupełny zbiór fantazji i...

RFR08 | 2015-11-22
Na półkach: 2015, Przeczytane