Grodzisko nad Bobrem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Karola Miarki". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Śląsk
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
nunachopin

Powieść historyczna z czasów Ottona III Pobożnego.

źródło opisu: Śląsk, 1964

źródło okładki: http://www.antykwariat.lublin.pl/product_info.php?products_id=4608

Przeczytana: wrzesień 2013

Fabuła dość ciekawa i nawet wciąga, czyta się dobrze. Jednakże w mojej opinii autorka nieco za mało zna realia wczesnego średniowiecza. Powieść opisuje czasy z przełomu X/XIw, ale wiele elementów opisywanego przez nią świata pochodzi z wieków późniejszych, XII, XIII. Po prostu nie znając dokładnie realiów X wieku przeniosła obyczaje z wieków późniejszych.

Liesel | 2013-01-21
Przeczytana: 29 marca 2013