Rokoko

Wydawnictwo: Muza
Rococo
97883-7495-0428
Pestka

Czterdziestoletni dekorator wnętrz Bartolomeo di Crespi, wyrafinowany esteta, fanatyk swojej pracy i zaprzysięgły kawaler, nie ma już czasu i ochoty na własne życie. Marzy, by odrestaurować lokalny neogotycki kościółek - taka robota trafia się raz na sto lat. Do pomocy angażuje całą rodzinę i wszystkich przyjaciół. Z Nowego Jorku ściąga słynnego malarza Rufusa McSherry’ego i witrażystę Pedra Alarcona. We trzech nie tylko tchną nowe życie w stary podupadły kościółek, ale i rozniecą żar w sercu niejednej mieszkanki miasteczka.

źródło opisu: http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=74628

naturalemotions | 2015-06-25
Przeczytana: 15 czerwca 2015

"Rokoko" to trzecia książka Adriany Trigiani, po którą sięgnęłam. Autorka posiada swój wyrazisty styl, który i w tej powieści zdominował całą historię. Książka ta, pełna specjalistycznych opisów, barw, nazw tkanin i zgłębiania tajników wnętrzarstwa, przeciętnego czytelnik może mocno znudzić. Jednakże jeśli ktoś dobrnie do końca, okaże się, że właśnie przeczytał książkę, która oprócz wiedzy, dodała mu otuchy i siły, bo wraz z przemijającymi kartkami, zaczynałam utożsamiać się z przyjaznym Bartolomeo oraz perypetiami głośnej, troszkę dziwacznej, ale jakże kochającej rodziny di Crespi.
Oprócz soczystych opisów wnętrz, w książce można znaleźć przepisy na pyszne włoskie potrawy oraz mnóstwo rad, które przydadzą się każdemu, kto w niedalekiej przyszłości zmierzy się z remontem. Ponadto klimat lat '70, zmiana obyczajowości, zderzenie nowego pokolenia z tym starym - to fantastyczne tło dla niezbyt rozbudowanej, ale ciekawej w swojej prostocie historii.
Jeśli natomiast, drogi czytelniku,...

Serinne | 2011-04-13
Przeczytana: 19 lutego 2011

Książkę kupiłam za grosze na wyprzedaży w Matrasie. Bardzo przypadła mi do gustu, narracja pierwszoosobowa ułatwia zrozumienie punktu widzenia głównego bohatera. Postaci charakterystyczne i wyraziste, ale nie przerysowane, choć momentami trochę schematyczne. Książka dla estetów-plastyków - główny bohater jest dekoratorem wnętrz zakochanym w kolorach, które opisuje bardzo sensualnie. Klimat i atmosfera są - raczej senne, bo nie jest to powieść na której zakończenie czeka się w napięciu. Historia się toczy, toczy, toczy... Lekkie, ale nie banalne. Polecam dla relaksu.

dominika | 2016-03-29

Książka zadziwiająco inna niż inne...cudownie obyczajowa, ale wprowadzająca czytelnika w świat sztuki, wiary, przemyśleń człowieka -artysty.

madzulas | 2012-03-08

Historia toczy się bardzo powoli i sennie. Szczerze powiedziawszy-nie dotrwałam do końca. Niestety nie przypadła mi do gustu

Justyl | 2016-03-01
Przeczytana: 01 marca 2016