Rokoko

Muza
Rococo
literatura piękna
97883-7495-0428

Adriana Trigiani (ur. 1959 w Virginia, USA) - amerykańska pisarka pochodzenia włoskiego, popularna nie tylko jako autorka powieści i scenariuszy, lecz również jako reżyserka. Publikuje od roku 2000, a omawiana jest jej siódmą (2005)

Na LC dostała 5,16 (19 ocen i 5 opinii). Nie interesuje mnie kuchnia, nawet włoska, ani dekoracja ...

Jestem pełna uznania dla autorki za wszelkie opisy wnętrz, metkowane szczegóły ich wystroju i nadanie im walorów smakowitego kąska, dla koneserów. Z przyjemnością przeczytane, perypetie rodzinne są wartością dodatkową.

Książka zadziwiająco inna niż inne...cudownie obyczajowa, ale wprowadzająca czytelnika w świat sztuki, wiary, przemyśleń człowieka -artysty.

"Rokoko" to trzecia książka Adriany Trigiani, po którą sięgnęłam. Autorka posiada swój wyrazisty styl, który i w tej powieści zdominował całą historię. Książka ta, pełna specjalistycznych opisów, barw, nazw tkanin i zgłębiania tajników wnętrzarstwa, przeciętnego czytelnik może mocno znudzić. Jednakże jeśli ktoś dobrnie do końca, okaże się, że właśnie przeczytał książkę,...

Historia toczy się bardzo powoli i sennie. Szczerze powiedziawszy-nie dotrwałam do końca. Niestety nie przypadła mi do gustu

Książkę kupiłam za grosze na wyprzedaży w Matrasie. Bardzo przypadła mi do gustu, narracja pierwszoosobowa ułatwia zrozumienie punktu widzenia głównego bohatera. Postaci charakterystyczne i wyraziste, ale nie przerysowane, choć momentami trochę schematyczne. Książka dla estetów-plastyków - główny bohater jest dekoratorem wnętrz zakochanym w kolorach, które opisuje bardzo...

• 2013
  • Literatura piękna