D. H. Lawrence - mężczyzna żonaty

Tłumaczenie: Lech Niedzielski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Married man : a life of D. H. Lawrence
837163563X
biografia,
hunter

Brenda Maddox, korzystając z najnowszych materiałów, przedstawia D.H. Lawrence’a nie jako brodatego proroka o nienawistnym spojrzeniu, ale Lawrence’a sympatycznego: wesołego parodystę, błyskotliwego dziennikarza, wizjonera w dziedzinie ekologii, a przede wszystkim – jak on sam siebie nazywał – mężczyznę żonatego.

Krasnoludek Monika | 2012-09-30
Przeczytana: 19 września 2012

Diagnoza postawiona na temat utworów D. H Lawrenca jest jednoznaczna – aby, je zrozumieć należy najpierw poznać biografię autora, w innym wypadku… Będzie trudno. To prawda, ze względu na to, że pisarz ten wykorzystywał w swoich utworach wątki z własnego życia.
Dalsza część na:

Sankossi | 2014-02-25