Weterynarze mogą latać

Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki
Cykl: Wszystkie stworzenia duże i małe (tom 5)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Vets Might Fly
wspomnienia, biografia
czupirek

Piąty tom z cyklu "Wszystkie stworzenia małe i duże".

Wybucha wojna, obóz szkoleniowy gdzieś w Anglii. James Herriot kopiąc rowy i maszerując do zwycięstwa ciepło wspomina ludzi i swoich czworonożnych pacjentów, których pozostawił w Darrowby.

źródło opisu: [Zysk i S-ka, 1998]

Nitager | 2016-12-14

Kolejna seria wspomnień z rewelacyjnego cyklu „Wszystkie stworzenia duże i małe”, opowiadająca o losach wiejskiego weterynarza i jego przyjaciół. Ta jest trochę inna niż poprzednie. Bardziej nostalgiczna. Wybucha bowiem Druga Wojna Światowa i James zostaje wcielony do RAF. Żywot żołnierza jest zupełnie inny od tego, który prowadził dotychczas. Wyczerpujące ćwiczenia, pozorna bezduszność przełożonych, zimno, zmęczenie i kiepski wikt… Jakże tęskni do dawnego trybu życia. Do ukochanej żony i dziecka, które wkrótce ma przyjść na świat. Do przyjaciół, Siegfrida i Tristana, do znajomych farmerów, do czworonogich pacjentów, do swej ciężkiej przecież, ale dającej wiele radości pracy. Gdy oddział maszeruje obok stodoły, z której unosi się odór obornika, żołnierze krzywią nosy. Ale nie James – dla niego ten zapach to fala ciepłych wspomnień. Wdycha go z przyjemnością, jak najlepsze perfumy. A w myślach ucieka do swojego świata i tonie we wspomnieniach.
To te wspomnienia są główną częścią...

Cyfranek | 2012-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Jak zwykle, kolejny raz James Herriot potrafi mnie wzruszyć i rozśmieszyć, pokazać piękno (nie tylko) angielskiej wsi. Jeszcze wiele razy będę wracał do tej i do pozostałych jego książek.

sniadanienaplutonie | 2016-11-26
Przeczytana: 24 listopada 2016