Nora Joyce: Żywot prawdziwej Molly Bloom

Tłumaczenie: Wacław Sadkowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Twój Styl
Nora
biografia, wspomnienia
hunter

W roku 1904, po nie więcej niż trzech miesiącach znajomości z Jamesem Joycem, wtedy początkującym pisarzem, młoda kobieta nazwiskiem Nora Barnacle opuściła Irlandię i udała się z nim do Europy - nie zawarłszy z nim ślubu. W taki oto sposób rozpocząłsię ich długotrwały i głęboki związek, a póżniej małżeństwo, które trwało przez trzydzieści siedem lat.

Chiara | 2017-02-11
Przeczytana: 11 lutego 2017

Ciekawa książka; nie tylko opowiada o żonie pisarza ale pokazuje obyczajowość sprzed wieku. W jakimś sensie bohaterów tu jest wielu- sam Joyce, ich dzieci, powieści- zwłaszcza "Ulisses". W drugim planie pojawiają się inne ważne nazwiska, zwłaszcza Samuel Beckett. To też obraz świata, który odszedł.

magdac | 2014-01-04
Na półkach: 2012, Przeczytane, Posiadam