Olga Czechowa: Czy ulubiona aktorka Hitlera była rosyjskim szpiegiem?

Okładka książki Olga Czechowa: Czy ulubiona aktorka Hitlera była rosyjskim szpiegiem? Antony Beevor
Antony Beevor Wydawnictwo: Twój Styl Seria: Biografie [Twój Styl] literatura piękna
Biografie [Twój Styl]
2005-08-30
Tomasz Szlagor
biografia wspomnienia

[...]
Romans między Antonem Czechowem i Olgą Knipper był w większości ciekawym procesem na odległość. Oprócz letnich wizyt przebywała w Moskwie z teatrem. W międzyczasie, suchotniczy pisarz był zmuszony pozostać przez większą część roku w znacznie cieplejszym klimacie Jałty na Krymie. Nazywał to zesłanie „moją gorącą Syberią”. Luka została wypełniona listami tam iz powrotem. Walczyli, czasem dość bezlitośnie.

𝐍𝐈𝐄𝐙𝐖𝐘𝐊Ł𝐘 𝐃𝐑𝐀𝐌𝐀𝐓 𝐖𝐘𝐆𝐍𝐀𝐍𝐈𝐀 𝐈 𝐒𝐙𝐏𝐈𝐄𝐆𝐎𝐒𝐓𝐖𝐀 !
Ta wciągająca opowieść o tym, jak Olga i jej rodzina przetrwali rewolucję rosyjską, powstanie Hitlera, stalinowski terror i drugą wojnę światową, staje się w rękach Beevora zapierającą dech w piersiach opowieścią o przetrwaniu w bezlitosnej epoce.
Zastanawiasz się tak jak ja czy widziałeś, który z filmów z Jej udziałem ? Lista jest bardzo długa i dobitnie świadczy o tym, że spełniła swoje młodzieńcze marzenia o graniu.
Trzeba się w nią wgryźć, ale warto 😉👍
𝐂𝐢𝐞𝐤𝐚𝐰𝐞 𝐬𝐩𝐨𝐣𝐫𝐳𝐞𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐚 𝐧𝐢𝐞𝐦𝐢𝐞𝐜𝐤𝐢𝐞 𝐤𝐢𝐧𝐨 𝐥𝐚𝐭 𝐭𝐫𝐳𝐲𝐝𝐳𝐢𝐞𝐬𝐭𝐲𝐜𝐡 𝐗𝐗 𝐰𝐢𝐞𝐤𝐮.
𝐏𝐎𝐋𝐄𝐂𝐀𝐌 !

𝐃𝐋𝐀 𝐂𝐈𝐄𝐊𝐀𝐖𝐒𝐊𝐈𝐂𝐇 :
Filmografia dostępna na stronie :

[...]

• 2023 miszmasz
  • II Wojna Światowa
  • - Beevor Antony
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Dad's

Antony Beevor Olga Czechowa: Czy ulubiona aktorka Hitlera była rosyjskim szpiegiem? Zobacz więcej