Minuta nonsensu

One minute nonsense
życie wewnętrzne
religia
Robert

Autor podkreśla znaczenie życia wewnętrznego i pogłębienia świadomości religijnej w epoce, w której stale zagraża nam rozproszenie i ucieczka od głębszej refleksji.

źródło opisu: http://merlin.pl

źródło okładki: http://arosiew.republika.pl/mello/minutanonsensu.htm

Tamanna | 2014-02-27
Przeczytana: 09 marca 2013

Anthony de Mello urodził się w 1931 roku w - wówczas jeszcze rządzonym przez Brytyjczyków - Bombaju. Mając 16 lat (na miesiąc przed uzyskaniem niepodległości przez Indie) wstąpił do Towarzystwa Jezuickiego. Studiował filozofię w Hiszpanii, urzeczony myślą Ignacego Loyoli, świętego Jana od Krzyża i Teresy z Avili. Następnie wrócił do Indii. Po dwóch latach w pracy w zawodzie pedagoga, skończył studia teologiczne w Pune. W 1961 roku, mając 30 lat, przyjął święcenia kapłańskie. Studiował psychologię na Loyola Universyty w Chicago, a potem na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. W 1975 roku, mając 44 lata Indiach (w Lonavla) założył centrum przewodników duchowych, sam kierując medytacjami. Zmarł nagle na atak serca na uniwersytecie w Nowym Jorku. Pochowano go przy kościele świętego Piotra w Bombaju (Bangra), tam gdzie był wyświęcony na kapłana. 11 lat po jego śmierci Kongregacja Nauki Wiary (pod przewodnictwem Ratzingera) uznała to, co pisał za niezgodne z doktryną katolicką...

ankaskakanka | 2016-09-11
Na półkach: 2016, Przeczytane