Wewnętrzne przebudzenie

Tłumaczenie: Małgorzata Jałocho
Wydawnictwo: Medium
Inner Adventures
83-87863-43-2
psychika, życie, prawdziwe "ja"
filozofia i etyka
szogunSW4

W książce autor z niesłychaną prostotą opisuje odkryty przez siebie proces prowadzący do przebudzenia się z ograniczających przekonań i lęków, które są tak mocno zakorzenione w naszej psychice. Okazuje się, że nie jesteśmy skazani na cierpienie ani na bezsilność. Przeciwnie, możemy otworzyć się na nowe widzenie swego życia, a przede wszystkim samych siebie. Niezwykła praktyczność tego, co proponuje Colin, oraz jasne wskazówki, jakie oferuje nam na drogę do naszego Prawdziwego Ja, są największym atutem jego przekazu. Autor zachęca nas do przebudzenia się z psychicznego uśpienia, byśmy wzięli na siebie odpowiedzialność za swoje życie i z odwagą zaczęli świadomie tworzyć własne szczęście i pomyślność.

Ludzkość jest zahipnotyzowana. Polega to na pewnej formie psychicznego uśpienia. Jest ono tak głębokie, że większość ludzi w ogóle nie zdaje sobie z niego sprawy. Niektórzy nawet twierdzą, że są nie tylko całkowicie przebudzeni, ale także "wolni". A jednak tych samych ludzi ogarnia strach, kiedy im coś zagraża; tracą równowagę, gdy się nimi manipuluje, i spokój, kiedy ich ktoś krytykuje. Nie potrafią nawet panować nad swymi uczuciami. Upierają się, że złe postępowanie innych jest przyczyną ich problemów. To tak, jakby ktoś twierdził, że aby być wolnym, trzeba na to uzyskać czyjeś pozwolenie. Ludzie spędzają życie na staraniach o karierę, zabieganiu o dobro swej rodziny, budowaniu różnych gałęzi przemysłu, wymyślaniu praw, rządzeniu państwami, edukowaniu innych, tworzeniu teorii naukowych – a wszystko to dzieje się w stanie hipnotycznego uśpienia. Nic dziwnego, że świat idzie od Jednej katastrofy do drugiej. Pomyśl tylko, czy...

Lulu | 2016-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2016

Bardzo dobra książka, dla osób o otwartych sercach i umysłach, którzy chcą zmienić swoje postrzeganie świata i uwolnić się od iluzorycznego cierpienia.
Czytałam już kilka podobnych książek i w tej zauważyłam elementy i pewne powiązanie z "Potęgą teraźniejszości" E. Tolle, "Przebudzeniem" A. Demello oraz naszej Polskiej serii "W dżungli podświadomości" B. Pawlikowskiej. W szczególności z tą pierwszą, ponieważ prezentowana technika Integracji Oddechem ma za zadanie zakotwiczenie naszej świadomości w byciu tu i teraz.
Wielkim plusem tej książki jest jej prostota i moim zdaniem o wiele łatwiej jest ją zrozumieć niż wymienione przeze mnie wyżej pozycje. Całą skomplikowana wiedza przełożona na prosty język i praktyczne ćwiczenie.
Całość urozmaicona ciekawymi przypowieściami i anegdotami z życia autora, oraz jego własnymi doświadczeniami.
Polecam wszystkim wkraczającym na drogę świadomości.

Heinrich1979 | 2016-06-05
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2016

Książka bardzo dobra. Autor zwiera konkretne rady radzenia sobie z emocjami, oraz obserwacji siebie. Odkąd zastosowałem niektóre rady stałem się bardziej świadomy swoich emocji. Gorąco polecam.

anettaja | 2014-12-17
Na półkach: Medytacja, Przeczytane

Pamiętam że była to pięknie napisana książka ale po latach nie pamiętam o czym. To samo w sobie daje do myślenia.

mariola | 2016-10-26
kamil | 2016-08-02