Malarstwo Białego Człowieka t.5

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Malarstwo Białego Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nobilis
978-83-60297-47-6
malarstwo, sztuka, zjawisko, filozofia
Dorota_1988

„Malarstwo Białego Człowieka” – tom V. Drugie, luksusowe wydanie kultowej księgi sławnego pisarza i historyka sztuki, opisującej dzieje malarstwa europejskiego tzw. dawnych mistrzów (od późnego Średniowiecza do schyłku wieku XIX). Piąty wolumin nowej, dziewięciotomowej edycji, poważnie wzbogaconej przez autora treściowo oraz ikonograficznie.

źródło opisu: http://www.nobilis.info.pl/

źródło okładki: http://www.nobilis.info.pl/

Piktor | 2017-02-23

Mam wrażenie, że minimalnie mniej pomysłowości Łysiaka zawiera ten tom niż poprzednie. Jakoś tak tu poważniej. I częściej niż zwykle miałem wątpliwości co do wyboru przez autora konkretnych dzieł danego malarza, chociaż wiadomo, wyjątkowo ciężko wybrać tylko dwa-trzy najlepsze obrazy Rembrandta, Velazqueza czy Lorraina. Nawet jednak najsłabszy tom wspaniałego "Malarstwa Białego Człowieka" musi oznaczać lekturę wybitnie przyjemną, i oznacza.

8.5/10

Kamil | 2016-09-12