Róża_Bzowa

Książka stanowi w nowszej beletrystyce polskiej inspirowanej myślą katolicką, pozycję wyróżniającą się siłą oddziaływania i oddźwiękiem, jaki znalazła i znajduje w szerokich kręgach czytelników.

źródło opisu: Regina Polomiae, 1987

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Marianna | 2016-09-03

Dobra książka katolicka o prawdziwej i fałszywej świętości i o różnej postaci kuszenia. O uroku tej powieści decyduje, że nie ma w niej łatwych usprawiedliwień, a mimo to żaden bohater nie jest do cna zły. Najbardziej nieprzyjemną postacią jest wiejska kokietka - budzi w czytelniku głębszą niechęć niż morderca.

Natalia | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Na początku ciężko było mi się przyzwyczaić do języka, jakim jest napisana ta książka. Ale kiedy już pokona się bariery czasowe, to przedstawiona w powieści historia staje się naprawdę interesująca, losy głównych bohaterów zaczynają pochłaniać uwagę i można z całości wyciągnąć wiele wniosków na temat życia duchowego.

Tomasz | 2016-07-17
Przeczytana: 16 lipca 2016