Zbiór fascynujących opowiadań o doświadczeniach kulinarnych znanych polskich podróżników i odkrywców. Opisują oni swoje niezwykłe doświadczenia związane z egzotycznymi potrawami, które przyszło im jeść w odległych zakątkach świata, ale nie tylko... Z opowieści naszych autorów przebija też nostalgia za polskim barszczem, razowcem i świeżutką mizerią. Jak smakują pieczone mrówki, hamburger z...

Jak smakują pieczone mrówki, hamburger z krokodyla, świeży szpik z kości karibu? Jak przyrządzić najsmaczniejsze karaluchy? Jaki był ulubiony koktajl Ernesta Hemingwaya? Co Szwedzi dodają do klusek? Odpowiedzi na te pytania i egzotyczne przepisy można znaleźć w książce.

Pomysł, opracowanie tekstów, wstęp, sylwetki Autorów i przypisy: Beata Pawlikowska.

marzkaaa | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

Tę książkę tworzy zbiór ciekawie opisanych doświadczeń smakowych i kulinarnych przeżytych przez polskich podróżników w trakcie rożnych podróży. Pokazują oni, że zetknięcie z inną kulturą to zetknięcie także z innymi, dotychczas nieznanymi smakami. Autorzy opisują spostrzeżenia w zetknięciu z egzotycznymi potrawami, których mieli okazję spróbować w różnych miejscach na świecie. Ciekawym elementem tych opowieści jest opis tęsknoty przeżywanej w trakcie podroży za tradycyjnymi polskimi daniami.
Autorzy próbują przekazać nam jak smakują pieczone mrówki, hamburger z krokodyla, szpik z kości karibu, czy wielorybia słonina. W książce pojawiają się też ciekawe przepisy warte wypróbowania na przykład na satay, zapiekankę z cykorii, kanapkę Elvisa Presleya, czy koktajl Ernesta Hemingwaya.
Opracowanie jest także wzbogacone o zdjęcia z odbytych przez autorów podroży.
Polecam.

Kobieta | 2015-01-29
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Książka ,,Świat na talerzu" to zbiór fascynujących opowiadań o doświadczeniach kulinarnych znanych polskich podróżników i odkrywców.

Jednak mnie wstrząsnęła wiele razy gdy czytałam o tym , że je się szczury , świnki morskie , kangury , emu , małpki a także psy , które dla mnie są najlepszymi przyjaciółmi i jak czytam , że na początku katuje się psa , żeby mięso było delikatne to najchętniej takiego chińczyka bym ... brak mi słów... Niestety co kraj to obyczaj ale do Chin napewno nie pojadę !...Chyba , że z karabinem maszynowym !

gurbs | 2016-08-15
Guinevere7 | 2016-06-27