Wspaniałe podróże na każdą kieszeń, czyli Europa za 100 EURO

Wydawnictwo: Publicat
978-83-245-1514-1
przewodnik, podróże, Europa, turystyka

Autor w niezmiernie barwny sposób przedstawia wybrane kraje naszego kontynentu. To przewodnik, w którym opisy przeplatają się z wątkami wspomnieniowymi, anegdotami i praktycznymi informacjami oraz fascynującymi fotografiami. Trasy wycieczkowe po najciekawszych miejscach zwiedzisz miasta, ich zabytki i muzea, odwiedzisz magiczne zakątki, zobaczysz urzekające krajobrazy. Aktualne adresy agencji turystycznych, restauracji, hoteli, muzeów, sklepów. Liczne wskazówki jak przygotować się do wyjazdu, jak zaplanować budżet wyprawy, jaki środek lokomocji wybrać, o jakiej porze roku najlepiej pojechać. Tadeusz Chudecki aktor znany między innymi z telewizyjnego serialu M jak miłość ma jak się okazuje, jeszcze jedną pasję podróżowanie. W każdej wolnej chwili przemierza on Stary Kontynent w poszukiwaniu miejsc niezwykłych. Odwiedził już mnóstwo znanych i mniej znanych zakątków Europy i jak twierdzi wcale nie trzeba być milionerem, aby tego dokonać.

eduko7 | 2015-09-23
Przeczytana: 16 września 2015

Kapitalny przewodnik i dla zaawansowanych i początkujących podróżników. Prawdziwa pochwała pasji podróżniczej. Dzięki Panu Tadeuszowi Chudeckiemu mogłam wrócić do miejsc poznanych i nabrać apetytu na nowe doświadczenia. Wiele praktycznych podpowiedzi. Czarowne zdjęcia.

lullaby | 2011-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Po „Wspaniałe podróże na każdą kieszeń” sięgnęłam w momencie, gdy tęskno mi było do prawdziwych podróży. Muszę przyznać, iż ów papierowe wojaże były równie interesujące i odkrywcze. Teraz nie pozostaje mi nic innego, jak wyruszyć w świat śladami Tadeusza Chudeckiego.

Zacznijmy od słowa WSTĘPU – tutaj autor przybliża nam jak to się w ogóle zaczęło. Od nieśmiałej turystyki, aż po wyprawy z upolowanym biletem, minimalnym bagażem i zapałem by zobaczyć wiele za niewiele. To prawda – znajdziemy tu kilka wskazówek jak zaopatrzyć się w tani bilet lotniczy, kolejowy, jak znaleźć tani hotelik, bądź kiedy najlepiej zwiedzać, żeby nie przepłacać. A potem w drogę!

Z panem Tadeuszem można zwiedzić m.in.: Czechy, Bułgarię, Niemcy, Anglię, Włochy, Francję, Portugalię, Islandię, Norwegię, Turcję, Austrię, Hiszpanię oraz inne kraje naszego kontynentu. Ja każde z tych miejsc odwiedziłam w dogodnej dla siebie kolejności. Oprócz ogólnych opisów ciekawych zabytków, ich krótkiej historii itp., w...

ciociasamozloeluta | 2013-10-05

Tadeusz Chudecki- Dalej w droge, Latwe i tanie podrozowanie po Europie i okolicach. Czyli wszystko, co turysta wiedziec powinien. Niechetnie po ta pozycje siegnela ciocia dosc niechetnie ... ale sie mile zaskoczyla. Zdjecia, opisy, gdzie zamawiac bilety, co jesc (to lwia czesc ksiazki) obyczaje, porady, humoreski - slowem dla kazdego cos dobrego. Uroczy pan Tadzio smiesznie zacheca i przedstawia szczesliwe strony podrozowania. Co mnie ujelo. Zebranie najlepszych narodowych przyslow no i pasja Tadzika jak sam sie okresla.

madziaila | 2011-01-14
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Bardzo ładnie wydany przewodnik-informator po przepięknych zakątkach Europy. Ta książka zajęła mi trochę czasu ;) Ale przewodniki mają to do siebie, że nie jest to książka na parę dni, a na dłużej. Przynajmniej w moim przypadku. Cóż mogę powiedzieć? Piękne ilustracje, mnóstwo praktycznych informacji o poszczególnych krajach, co i gdzie dobrego można zjeść, co warto zobaczyć, nawet co warto sobie przywieźć na pamiątkę. Naprawdę świetna, bardzo przydatna książka. I da się wyczuć ile autor włożył w jej napisanie serca. Wręcz można poczuć klimat tych miejsc ;)

Marlena | 2012-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2012

Bardzo dobra, informacyjna książka. Dobre, choć chyba oczywiste rady z cyklu "jak tanio..." kupić, zjeść, dojechać. Sposobów jest milion i jeden, a może i więcej. Ale to i tak nie umniejsza na wartości tej książki. Jest ona bardzo przydatna. Dla początkujących podróżnych, zwłaszcza tych, którzy nigdy nie mieli okazji wyszukiwać sobie tanich biletów lotniczych to dobra wskazówka na początek. Poza tym dobre rady. Myślę, że to książka na jeden wieczór. :) Mnie się spodobała, a czy Tobie się spodoba? Sam się przekonaj, Drogi Czytelniku. :)

Agata | 2012-01-10

Już po paru stronach chce się pakować walizki:) Napisana lekko, przyjemnie. Pełna wspaniałych wskazówek, porad! Miałam przyjemność być na spotkaniu z autorem - mały wielki Człowiek! Radość z podróżowania aż od niego emanuje i długo pozostaje w głowie, to co mówi, bo to nie samo podróżowanie, ale nauka o życiu w zgodzie ze światem, podziw przyrody ale też ludzi, kontakt z nimi daje siłę by jechać dalej! polecam!!!!!!

Santiago | 2014-11-02

To nie jest typowy przewodnik, jakich wiele.Książka napisana z wielkim sercem i pasją. Czytając kolejne strony, chciałoby się towarzyszyć autorowi w jego podróżach. Książka godna polecenia każdemu niezależnie czy gdzieś się akurat wybiera czy nie.

Magda | 2014-05-05

Ciekawy, przystępny przewodnik po europejskich krajach. Autor w interesujący sposób przedstawia proponowane przez siebie miejsca, proponuje, czego spróbować i co zobaczyć.

jovika | 2014-12-01

miła, łatwo-przyswajalna książka dla tych mało- i bardzo-zaprawionych w podróżniczych bojach.

Ula | 2016-05-02