Dziewczyna Houdiniego

The Houdini girl
83-7210-937-1
powieść angielska, XX w.
mysia82

Rosa i Red tworzą niezwykłą parę: on jest zawodowym magikiem, ona - ekscentryczną indywidualistką, która gwałtownie wkroczyła w jego życie. Kres związkowi kładzie nagła śmierć dziewczyny pod kołami pociągu. Czy był to tylko nieszczęśliwy wypadek? Oszołomiony Red ze zgrozą uświadamia sobie, że tak naprawdę nie wie nic o osobie, z którą spędził prawie rok. Rozwiązanie zagadki będzie dla niego szokiem, lecz jednocześnie prawdziwym zbliżeniem do kobiety, którą kochał.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

encaminne | 2014-04-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2014
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

FRAGMENT PROTOKOŁU ZE SPOTKANIA SABATU (CZAROWNIC)

"Magician and liar share so many common skills necessary to their success: the planning of a deceptive strategy; the facility to mislead in face-to-face confrontation; an inling into the workings of your victim's mind; an aptitude for acting, a good memory. You make the real appear fake, the fake appear real."

Drugie już kwietniowe spotkanie (a 17 w ogóle!) upłynęło nam pod znakiem brytyjsko-holenderskim (stąd holenderski kolor protokołu), ponieważ na tapecie miałyśmy "Dziewczynę Houdiniego" Martyna Bedforda, którą połowa z nas czytała już po raz kolejny. Uczestniczki na ten czytelniczy show prowadziły znaki donoszące o występie Petera Prestidigitatora :)

Poza zwyczajowymi dodatkami kulinarnymi, nawiązującymi do lektury, do książki dopasowałyśmy się także ubraniem. Prym wiodła M., która była Rosą niemal w każdym calu (poza włosami i oczami;)), z poświęceniem kupiła nawet zielone spodnie, pomalowała oczy i usta na zielono i...

kowalinka | 2013-03-27

Książkę przeczytałam dwa razy. Za pierwszym, totalnie mnie urzekła. Historia opowiedziana nietuzinkowo, między innymi dlatego, że od początku zna się koniec historii. Więc czy można coś jeszcze o niej napisać? Oczywiście, że można. Powrót do wspomnień i patrzenie na nie przez zupełnie inne okulary odkrywa przed nami inny świat, mroczniejszy i w pewnym momencie łapiemy się na tym, że chcemy znać tajemnicę. Tą ostateczną, od której wszystko się zaczęło.
Drugi raz książka nie była aż tak zachwycająca, jednak odkrywanie na nowo postaci tak jasno nakreślonych było czystą satysfakcją.
Polecam każdemu, kto ma ochotę na opowieść z innego punktu widzenia. Pełna seksu? Oczywiście, jednak moim zdaniem czytając tą historię, w ogóle nie skupiamy się na tym aspekcie, a na owej "magiczności". A każdy ma coś magicznego w sobie. Polecam.

KoRnelkA | 2011-09-12
Przeczytana: 12 września 2011

Duża dawka magii, seksu, przemocy, narkotyków i wulgaryzmów - może dlatego tak szybko się czyta ;-) zgrabnie napisane, polecam!

Pełna magii, magii między dwoma ludźmi. Dosłownie. Czyta się z zapartym tchem. Polecam!

witchwitch666 | 2016-10-26
Przeczytana: 05 listopada 2016