Chłopaki mojego życia

Tłumaczenie: Tomasz Bieroń
Seria: Kameleon
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Riding in cars with boys : confessions of a bad girl who makes good
83-7298-177-9
Monika

Beverly Donofrio nie tylko zadawała się z kryminalistami, lecz sama była kryminalistką. Nie mogąc pójść na studia, straciła zainteresowanie wszystkim oprócz... samochodów, picia, palenia i buntu przeciwko władzy. Kiedy jej młodociane małżeństwo rozpadło się, Bev znalazła się na uniwersytecie w Nowej Anglii, z książkami pod jedną pachą i dzieckiem pod drugą. Chłopaki mojego życia to skandalizujące i wzruszające wspomnienia o kompromisach pomiędzy byciem sobą a dostosowaniem się do społeczeństwa. Przede wszystkim jednak jest to historia o nastoletniej matce, która wraz z dorastaniem syna sama staje się dorosła.

Bunia | 2013-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2013

Pokrzepiająca, zabawna, wzruszająca, ale lekka. Uwielbiam książki, które oddziaływają na emocje nie wpędzając równocześnie człowieka w depresję.

Baselka | 2014-09-04

Książka która potrafi zainspirować człowieka do zmian. Czyta się jak książkę przygodową. Nie mogłam się oderwać :)

Ptasia | 2013-05-03
Przeczytana: 03 maja 2013

Moja najukochańsza książka. Mam ją od wielu lat i ciągle do niej wracam. Szczera, dowcipna, słodko-gorzka historia. Utożsamiam się w pełni z uczuciami bohaterki.

Obieżyświat | 2011-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2011
emi96 | 2013-03-29

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Autorką a zarazem główną bohaterką książki jest Beverly D’onofrio. Kobieta opowiada historię swojego wcale nie tak kolorowego życia zaskakująco błyskotliwie. Dziewczyna pochodzi z konserwatywnej włoskiej rodziny mieszkającej gdzieś na przedmieściach w Stanach Zjednoczonych. Beverly wykorzystuje swoje nastoletnie lata jak tylko może – bawi się, buntuje przeciw wszystkiemu i wszystkim, układa włosy na lakier, mówi co chce i kiedy chce, a wreszcie-zachodzi w ciążę z chłopakiem, którego w ogóle nie zna. Zrozpaczona szesnastolatka bierze ślub z ojcem dziecka a po jego narodzinach wraca do przebojowego trybu życia. Ich małżeństwo nie trwa długo i wkrótce Beverly zostaje sama z małym Jasonem. Autorka snuje opowieść wyjątkowo swobodnie, z ogromnym dystansem do siebie i swoich młodzieńczych decyzji. Fabuła książki może się wydawać dramatyczna ale nic bardziej mylnego- Beverly, młoda matka, która relaksuje się przy dziecku z jonitem w ustach, jest zapaloną feministką i nie dba o opinie...

Wanilka | 2012-07-09
Przeczytana: styczeń 2004

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przyznam się,że dawno przeczytana tak więc będzie krótko.Pamiętam,że na początku bohaterka wpadła w szambo ale z niego wylazła. Trzeba tylko chcieć i nie można się poddawać.Z realnym, szczęśliwym (ale bez rzygania tęczą) zakończeniem :)

Kasw3 | 2017-01-08
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane